Başkan Atilla, Demiryolunun Yer Altına Alınması İçin Bakan Arslan’dan Destek İstediUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar hakkında Bakan Arslan’a bilgi veren Başkan Atilla, şehir içindeki Devlet Demir Yolu’na ait hat için oluşturulan yeni proje ile ilgili Bakan Arslan’dan destek istedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, havaalanında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın yanı sıra Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile mülki erkan karşıladı. Başkan Atilla, Bakan Arslan ve beraberindekiler, Büyükşehir Belediyesi’nin Diyarbakır Havalimanı kavşağında yürüttüğü çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.

Bakan Arslan ile Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti. Başkan Atilla, Bakan Arslan ve beraberindekileri protokol kapısında karşıladı. Bakan Arslan, şeref defterini imzaladı.

Daha sonra makama geçen Başkan Atilla ve Bakan Arslan, burada bir süre görüştü. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Atilla, Bakan Arslan’a göreve başladığı süreçten beri verdiği destekler için teşekkür etti.

Başkan Atilla, yeni proje için destek istedi

Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla ilgili Bakan Arslan’a bilgi veren Başkan Atilla, kent girişlerini düzenleme projesinin bakanlık tarafından kabul edilip ihale edilmesinden dolayı Bakan Arslan’a teşekkür etti. Başkan Atilla, şöyle konuştu: “Şehrimizin tam ortasından geçen bir Devlet Demir Yolu hattı var. 11 kilometre ve 30 bölgede hemzemin geçit var. Bu hemzemin geçitlerin ikisinde üst geçit yapıldı. Birisi biti, hizmete açıldı, birisinin de inşaatı devam ediyor. Ama biz istiyoruz ki; 30 bölgede böyle üstgeçitler yerine uzun vadeli ve Diyarbakır’ın trafik problemini ortadan kaldıracak bir proje ile 11 kilometrelik hat yeraltına alınsın. Önceliğimiz can ve mal güvenliği. Üzerinde yaklaşık 38 hektarlık bir alan oluşacak. Bu alan üzerinde de bisiklet yolu dahil olmak üzere yürüyüş yolu ve yeşil bir bant oluşacak. Bu da şehre bir güzellik ve estetik katmış olacak. Bu hattın yeraltına alınmasıyla ilerde hızlı tren hattının da bir ön hazırlık çalışması olacak.”

‘Diyarbakır’ı güzel günler bekliyor’

Ardından konuşan Bakan Arslan ise amaçlarının insanlara hizmet etmek olduğunu belirterek, “Hizmet amaçlı bir görev sorumluluğu alıyorsanız, eyleminizin de hayata geçireceğiniz çalışmaların da bu yönde olması gerekiyor. Bu konuda biz size her türlü desteği veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki; aldığınız bu görevle Diyarbakır’a, Diyarbakırlıya hizmet ediyorsunuz. Tam da bizim yapmak istediğimizi ve bugüne kadar yaptığımız gibi. Bizim amacımız insanımıza hizmet etmek. Sizde aldığınız görevin sorumluluğu ile insanımıza hizmet ediyorsunuz. İlimiz insanının yaşam konforunun artırılması, şehircilik anlamında Diyarbakır’ın daha da ileriye taşınması konusunda bize her ne düşüyorsa her zaman yapıyoruz, yapmaya devam ediyoruz. Diyarbakır’ın en az üç aksta yeni hızlı tren hattını düşündüğümüz zaman, hızlı tren projeleri ile birlikte o proje komple değerlendirilecek. Çıkan sonuca göre de birlikte hareket ederiz. Diyarbakır’ı güzel günler bekliyor. Diyarbakırlı, geçmişte görev yapmak adına sorumluluk alanların başka amaçlarla çalıştığı, Diyarbakır’ı Diyarbakırlıyı düşünmediğini kendi gözüyle gördü. Bu konuda Diyarbakırlıların hakkı, bugüne kadar teslim edilmeyen hakkı teslim edilecek. Biz de Diyarbakır’a çok güzel hizmetler etmeye devam edeceğiz. Merkezi Hükümet olarak biz hiçbir yeri hiçbir yerden ayırmadan gereğini yapıyoruz ancak yerel yönetimlerin de aldıkları sorumlulukların gereği olarak işi layıkıyla yapması bizim hem isteğimiz hem de desteklediğimiz bir konudur” diye konuştu.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.