Karabük Hafif Raylı Sistem Projesi Hayal Mi Oldu?Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin “En Büyük Hayalim” Dediği Raylı Sistemler Şehir İçi Toplu Taşıma Projesi Hayal Mi Oluyor?

Bilindiği üzere Karabük Belediye başkanı Rafet Vergili, MEGA proje adı altında ki Raylı Sistem projesi ile ilgili geçtiğimiz dönemde bir basın toplantısı düzenlemiş ve konu ile ilgili şunları söylemişti.

“Şu anda yeni bir MEGA proje ile ilgileniyoruz ve bu yönde çalışma içerisinde olduğumuz proje çalışmalarımız 3-4 ay gibi bir süre içerisinde tamamlanacak.Bu projemizin adı,”Hafif Raylı Sistemler” projesi.Soğuksu mahallesinden başlayarak,Fevzi Fırat caddesi,Hürriyet caddesi,Yeşil mahalle,Üniversite ve Bostanbükü bölgesinde ki arıtmanın bulunduğu alana kadar yaklaşık 13-14 kilometre uzunluğunda ki ulaşım projemiz için 2017 yılında ilgili kurumlardan gerekli izinler alınarak,iktidar yetkililerimizin de yardımı ile bu yatırıma başlamak istiyoruz.

80 milyon dolar yani 240 milyon TL’ye tekabül edecek bu projeyi tamamen öz kaynaklarımızı değerlendirerek, maliyetleri de çok aşağılara çekerek yapacağız.Yaklaşık 1,5 yıldır bu proje üzerinde bizzat çalışıyorum.İnşallah böylesine önemli bir projeyi gerçekleştirerek bölgemize önemli bir hizmet yaparız”sözlerine yer vermişti.

HAYAL Mİ OLACAK?

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili son üç yıldır “Karabük için en büyük hayalim, şehir içine bir raylı sistemleri kurmak” dediği raylı sistemler şehir içi toplu taşıma projesi hayalde kalacağa benziyor. Karabük Belediye Başkanlığında ikinci dönemini sürdüren Rafet Vergili, 2014 yılı Yerel seçimlerinde dillendirmeye başladığı ve şehir içi taşımacılıkta devrim yapacak olan raylı sistemleri Karabüklüleri sadece heyecanlandırmakla mı kalıyor? İlk etapta Karabük şehir merkezinden başlayıp, üniversite kampusunu, 100. Yıl ve 5000 evler mahallesini kapsayan hafif raylı sistemler toplu taşıma fikrini kamuoyu ile paylaşan Başkan Rafet Vergili, “Memleketime hizmet anlamında atacağım en büyük imza olacak” demişti. Üç yıl önce Karabük kamuoyu ile Raylı sistemler fikrini paylaşan Vergili, zamanla şehir içini bir ağ gibi örecek ve Safranbolu ilçesine de ilerleyen yıllarda uzanacak olan hafif raylı sistemler toplu taşıma projesi için “En büyük hayalim” demişti. Vergili’nin “En büyük hayalim” dediği Raylı sistemler şehir içi toplu taşıma projesi ile ilgili çalışma anlamında söylediği günden bu tarafa hiçbir mesafe alınamadı. Karabüklüleri son derece heyecanlandıran raylı sistemler şehir içi toplu taşıma projesi, Başkan Vergili’nin bu gidişle sadece hayallerinde kalacak gibi görünüyor. Halk, Vergili’nin kendilerini sadece heyecanlandırmakla kaldığı böyle güzel bir projenin sözde kaldığını düşünüyor.

Kaynak : bolgeninsesigazetesi.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.