Malatya-Elazığ-Diyarbakır Hızlı Tren Projesi İçin İlk Adım AtıldıMalatya-Elazığ-Diyarbakır hızlı tren hattı projesi için düğmeye basıldı. Malatya Elazığ arası hızlı tren proje hizmeti alım ihalesi süreci başladı. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Malatya-Elazığ-Diyarbakır hızlı tren hattı projesi için ilk adım olarak Malatya-Elazığ Demiryolu alt yapı, üst yapı, elektromekanik etüt proje ve danışmanlık hizmet alımı TCDD Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkartılmıştır.” dedi.

PROJE İHALESİ 12 EKİM’DE..
Malatya – Elazığ Demiryolu (Altyapı, Üstyapı, Elektromekanik) Etüt, Proje ve Danışmanlık Hizmet Alım ihale ilanı TCDD Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. 540 takvim gününde tamamlanacağı belirtilen ihalenin, 12 Ekim 2017 tarihinde Ankara’daki Genel Müdürlük Binasında yapılacağı kaydedildi.

İhale ilanında şu bilgiler yer aldı:

“Malatya – Elazığ Demiryolu (Altyapı, Üstyapı, Elektromekanik) Etüt, Proje ve Danışmanlık Hizmet
Alımı danışmanlık hizmeti işi için, yeterli tecrübeye sahip adaylar teklif vermek üzere ön yeterlik
başvurusuna davet edilmektedir.

Ön yeterlik değerlendirmesi sonucu yeterliği tespit edilenler arasından ön yeterlik şartnamesinde
belirtilen kriterlere göre sıralanmak suretiyle kısa listeye alınarak teklif vermeye davet edilecek
isteklilerin katılımıyla 4734 sayılı Kanunun 5 inci bölümünde yer alan hükümlere uygun olarak belli
istekliler arasında ihale usulü ile ihale edilecektir.

Niteliği, türü ve miktarı : Yaklaşık 121 km demiryolu için etüt, proje ve danışmanlık hizmeti
Yapılacağı yer : Malatya Elazığ arası
İşin süresi : İşe başlama tarihinden itibaren 540 takvim günüdür.”

Hızlı Tren projesinin Diyarbakır’a kadar devam edeceği ve demiryolunun yapılacağı güzergahta sondaj ve etüt çalışmalarına başlandığı öğrenildi.

“İLK ADIM ATILDI..”
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya ile Diyarbakır arasındaki hızlı tren projesi için çalışmaların başlatıldığını bildirerek; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatyalılara, Elazığlılara ve Diyarbakırlılara vermiş olduğu bir söz daha hayata geçiriliyor ve hızlı tren için proje ihalesi süreci başlatıldı” dedi.

Çalık; “Türkiye’yi büyütürken, bölgeler arasındaki refah düzeyini eşit noktaya getirmeyi amaçlıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde büyük Türkiye sevdamız, her alanda büyük projelerle nakış nakış ülkemizin her bölgesinde işleniyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Malatya’da, Elazığ’da, Diyarbakır’da vatandaşlarımıza hızlı tren sözü verilmişti. Sivas-Malatya arasındaki hızlı tren proje çalışmaları son aşamaya gelmiş durumda. Malatya-Elazığ-Diyarbakır hızlı tren hattı projesi için ilk adım olarak Malatya-Elazığ Demiryolu alt yapı, üst yapı, elektromekanik etüt proje ve danışmanlık hizmet alımı TCDD Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkartılmıştır. Yaklaşık 121 kilometrelik demiryolu etüt ve proje için 12 Ekim 2017 tarihinde önyeterlilik teklifleri alınacaktır. Ardından ise Elazığ-Diyarbakır arasındaki hızlı tren demiryolu etüt proje için Ekim ayında ihale ilanına çıkılması hedeflenmektedir.

AK Parti iktidarı olarak, bir yandan ülkemizdeki ve coğrafyamızdaki terör örgütleriyle mücadelemizi sürdürürken, diğer yandan da büyük yatırımları bölgemiz insanı ile buluşturmanın da gayreti içindeyiz. Hızlı tren projesini bölgemiz insanı ile buluşturmak için talimatlarıyla çalışmaları başlatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a , yine projeyi yakından takip eden Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Aslan’a teşekkür ediyoruz .” dedi.

Çalık, “Ülkemizde ve coğrafyamızda yaşatılmak istenilen tüm olumsuzluklara rağmen halkımızın refahı için hiçbir büyük projemizi durdurmuyoruz, aksine projelerimizi hayata geçirmek için tüm imkanları seferber ediyoruz. Durmuyoruz, yolumuza devam ediyoruz. Durmuyoruz, geri adım atmıyoruz, karamsarlığa düşmüyoruz, büyük projelerimizi bölgedeki vatandaşlarımızla da buluşturuyoruz.” ifadelerini kaydetti.

Kaynak : malatyahaber

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!1 Yorum

  1. Bu yol Samsun-batman olarak düşünülmeli ve YHT ye sivas’ ta entegre olmalıdır. Böylece Sabah Samsun yada Batman’dan yola çıkan bir yolcu öğle den sonra Ankara’ da akşam üzeri İstanbul, İzmir ve Bursa’ da olabilir. Bölge ve ülke için çok önemli bir projedir. bir an önce bitirilip işletmeye alınmalıdır.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.