Süleyman Soylu’dan Erzincan – Trabzon Demiryolu sözleriİçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Erzincan – Trabzon Demiryolu ve Trabzon’daki diğer projelerle ilgili konuştu.

Bakan Süleyman Soylu TBMM’den geçen yasalarla ilgili olarak “Trabzon’a özel iki yasa çıktı. Arsin yatırım adası yasası çok önemliydi. Bilim sanayi bakanı burada incelemeler yapacak. Diğeri şehir hastanesi ile ilgili atılan adımdı. Şuanda TBMM’de bekleyen bir yeni üniversite var. Yeni yasama döneminde bunu gerçekleştireceğiz. Akçaabat’ta yapılacak üniversite” dedi.

DEMİRYOLU ELZEMDİR
Erzincan Trabzon Demiryolu projesi ile ilgili konuşan Bakan Soylu “Erzincan Trabzon Demiryolu projesi bizim için çok elzemdir. Bu hattın bağlanması ve iki ucunun da açık olabilmesi gerçekleşecek. Ç:ok önemli bir proje. Kanuni Bulvarı gerçekleşecek. Uzungöl ile Bayburt’u karaçam arasında yapılacak yol var. Vatandaş bizlerden daha iyi coğrafyayı bildiği için daha iyi değerlendirme yapılır. Bu proje tamamlanmak üzere. KTÜ’ye önemli yatırımlarımız olacak. Gülcemal projesi çok önemli. Trabzon’da en önemli sorunu biliyoruz alanımız dar.” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu Avni Aker Stadı ile ilgili olarak ise, “Avni Aker Stadının yıkılıp park olması projesi var. Ufak bir parçası kalacak. Gerisi park olacak. Yavuz selim stadı kalacak. Burada çok önemli atılımlar yapılacak. Bizden öncekiler yaptı. Biz yapacağız, bizden sonrakilerde yapacak.” dedi.

Kaynak : www.haber61.net

 

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.