TCDD Demiryolu Meslek Okulu Mezunları 45 Yıl Sonra Bir Araya GeldiTürkiye Demiryolları Meslek Okulu’nun 1973 yılı mezunları 45 yıl sonra bir araya geldi. 1973 yılının 120 mezunu Kardeşler Ormanında ‘Sosyal Dayanışma’ adı altında üçüncü kez buluştu.

TCDD Demiryolu Meslek Okulunun 1969 girişli 1973 yılı dönem mezunları, mezuniyetlerinden 45 yıl sonra Sivas’ta bir araya geldi. Türkiye’nin değişik yörelerinden ve yurt dışından Sivas’a gelen 73 mezunları, ‘Sosyal Dayanışma’ adı altında, Kardeşler ormanında düzenlenen etkinlikle bu yıl üçüncü kez buluştu.

Organizasyonun görevli komite üyelerinden, aynı zamanda SADAK kulübü başkanı Osman Çakır, Muhtar Rüştü Delice, Celal Polat ve İsmail Dursun yaptıkları açıklamada, ‘’Bizler 1969 yılında başlayıp, dört yıl eğitimden sonra her birimiz değişik yer ve illere dağıtım olduk. Dile kolay, 45 yıl sonra bir çalışma yaparak komisyon oluşturup isimler tespit edilmesi için aylarca çalıştık ve 120 kişiye ulaştık. Ne acıdır ki bu süre içinde 17 okul arkadaşımızı kaybettik. Rabbim mekanlarını cennet eylesin.

Biz komisyon olarak değişik kurumlarda ve il ve yurt dışında olan arkadaşlarımıza ulaşıp bu ‘hasret buluşmamızı’ sağladık ve bu yıl üçüncüsünü yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz’’ dediler. Buluşmanın 50’nci yılı olan 2019 için büyük hasret buluşması planladıklarını belirten Gazeteci, spor yazarı İsmail Dursun, ‘’O yılda bütün bürokrasi ile yerel yöneticilerimizle, STK’larımızla, dostlarımız ve ailelerimizle oraya gelerek bu toplumsal dostluk, arkadaşlık, kardeşlik buluşmamıza ortak olmalarını sağlayacağız. Toplantılarımızda bize destek veren basın mensubu dostlarımıza, SADAK kulübüne katkılarından dolayı teşekkür ederim’’ dedi.

Kaynak : www.sivasmemleket.com

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.