Tramvay Hattının Geçmesiyle Daralan Mevlana Caddesi Durma NoktasındaTramvay hattının geçmesi ile birlikte daralan Mevlana Caddesi’nde her gün yeni bir sorun yaşanıyor. Gün boyunca trafiğin sık sık kilitlendiği caddeye neşter vurulması gerekiyor.

Konya’nın önemli projelerinden olan Alaaddin-Adliye Tramvay Hattı yaklaşık 3 yıldır vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Ancak bu projede bazı aksaklıklar günümüzde de kendini göstermeye devam ediyor. Özellikle Mevlana Caddesi esnafından dönem dönem tepki çeken tramvay hattı, trafik yükü fazla olan caddeyi olumsuz etkiliyor. Tramvay hattı sebebiyle yer yer daralan caddede bilinçsiz sürücülerin yol üstüne araç park etmesi de cadde trafiğini durma noktasına getiriyor. Mevlana Caddesi esnafı ve caddeyi kullanan sürücüler tüm bunlardan şikayet edip çözüm bulunmasını isterken trafiği felç eden bir gelişme daha yaşandı. Tramvay yolunda bulunan taşların onarımı için caddeye dikilen plastik dubalar yolu iyice daralttı.

CADDE TRAFİĞİ DURUYOR
Mevlana Caddesi’nde bulunan Kayalıpark Otobüs Durakları’nın olduğu bölgede tramvay yolundaki taşlara bakım gerekçesiyle konulan dubalar, caddeyi iyice daralttı. Caddede araçlarla tramvayın ortak kullandığı yerlerde meydana gelen yıpranmaların düzeltilmesi sırasında araçların ve çalışan personelin güvenliği için dikilen dubalar yola vidalanarak sabitlendi. Çalışmanın üstünden günler geçmesine rağmen dubalar yoldan kaldırılmadı. Dubaların kaldırılmaması sebebiyle tek aracın zor sığdığı caddede trafik durma noktasına geldi. Toplu taşıma araçlarının da yoğun olarak kullandığı bölgede otobüs duraklarının bulunduğu yerde yolcu almak ve indirmek için belediye otobüslerinin durması trafikte uzun kuyruklara da neden oluyor. Duran otobüsleri geçemeyen araçlar trafikte dakikalarca beklemek zorunda kalıyor. Araç sürücüleri ve bölge esnafı zaten ağır ilerleyen trafiği durma noktasına getiren dubaların biran önce caddeden kaldırılmasını istiyor.

Kaynak : www.hakimiyet.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.