Akçaray’da ikinci etap başlıyorİzmit’te yapımı tamamlanan Akçaray tramvayında 2. etap için ihale süreci başladı. Proje hakkında bilgi veren genel sekreter İlhan Bayram, “Kuruçeşme merkeze kadar tramvay gidecek” dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıda AKP’li Hasan Ayaz’ın encümen üyeliği görevi için seçim yapıldı. Ayaz’ın yerine Aykut Bozkurt encümen üyeliğine seçildi. İzmit ve Büyükşehir Belediye meclislerinden istifa eden Hasan Ayaz’ın yerine İzmit meclisinden CHP’li Ercan Umutlu Büyükşehir’e geldi.

AKÇARAY’DA İKİNCİ ETAP BAŞLIYOR
Toplantıda belediye genel sekreteri İlhan Bayram da kısa bir sunum yaptı. Raylı sistemler üzerine sunum yapan Bayram, “Akçaray’ın ikinci etabına geçiyoruz. Bizim hedefimiz şehir içindeki trafiği azaltmaktı. Projede hedef günde 14 bin yolcu taşımaktır. Geçen hafta günde 28 bin yolcu taşıdık. İzmit’te tramvay tuttu. Arkadaşlarımız planladı. Onay alındı ikinci etabın ihale aşamasına geçiyoruz. Seka Park’tan 4 durak ilave yapacağız. Elginkan Vakfı’nın olduğu bölüme kadar gidecek. Sonrasında aynı ihalenin içerisinde ikinci etabı da Plajyolu’nda arıtma tesisinin karşısında son durak olacak. Fakat proje ondan sonrada devam edecek. D -100’ün üstünden geçeceğiz. 2.2 kilometrelik hat yapacağız. Bundan sonra da kademe kademe tramvayı şehrin değişik noktalarına götürme projemiz var. Kuruçeşme merkeze kadar tramvay olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.kocaelibarisgazetesi.com