Balık Pazarı’nı bitirmek istiyorlar!İzmit merkezde yer alan Balık Pazarı esnafı son günlerde büyük sıkıntı içinde. Otopark sorunuyla karşı karşıya olan pazar esnafının taşınması için hareket etmeyen yetkililer, esnafın kepenk kapatmasını bekliyor!

İzmit Halkevi mevkiinde yer alan Balık Pazarı, kent için tarihi bir öneme sahip. Çok uzun yıllardır bölge halkına hizmet veren balıkçılar, taze ve ucuz balığın adresi konumunda. Özellikle 1 Eylül’de başlayan balık av sezonuyla birlikte hareketlenen bölgede bir süre önce tramvay çalışmaları başladı. İnşaat nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan balıkçıların sıkıntısı tramvay hizmet vermeye başladığında daha da büyüdü. Balık Pazarı’nın yakınında tek bir araç park yeri bulunmuyor. Balık almak isteyen vatandaşlar araçlarıyla bölgeye ulaşım sağlayamadıkları için büyük AVM’lerin, hipermarketlerin esiri oluyor.

TAZE VE UCUZ BALIK
Hatırlanacğaı gibi İzmit Belediyesi’nin Halkevi bölgesindeki Balık Pazarı yerini SGK’ya devretmesinin ardından mevcut Balık Pazarı dükkânlarının kaldırılması kesinleşmişti. Mevcut Balık Pazarı’ndaki 8 dükkânın sahipleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ile yer konusunu görüşmüş ve taşınacakları bölge konusunda anlaşmışlardı. Büyükşehir Belediyesi, halen Kumkapı Balık Lokantaları’nın bulunduğu sahildeki alanda Salim Dervişoğlu Caddesi kenarındaki 600 metrekarelik alanı yeni Balık Pazarı yeri olarak belirledi ancak bu görüşme sonrasında hiçbir adım atılmadı. Balık Pazarı esnafı 1 Eylül’den bu yana ayakta durmak için çabalıyor. Araçlarıyla pazar alanına gelemeyen vatandaşlar nedeniyle pazarın kapasitesi bir hayli düşmüş durumda. Yetkililer bu konuya bir an önce çözüm bulmalı. Hem 8 esnaf ekmeğinden edilmemeli hem de kent halkı taze ve ucuz balıktan mahrum bırakılmamalı.

Kaynak : www.kocaelibarisgazetesi.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.