Bursaray yine çileden çıkardı!Sürekli bozulan hurda vagonlarıyla Bursalıları perişan eden Bursaray cumartesi günü de vatandaşları çileden çıkardı. Bursalılar istasyonlarda uzun süre mahsur kalırken sürekli aksayan seferler yüzünden çok sayıda kişi işine geç kaldı. Tepkilerin odağındaki isimse yine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy’du…

Tren arızası sebebiyle her istasyonda en az 10 dakika rötar yapılınca Yüzüncüyıl durağından Kültür Park’a ulaşmak bir buçuk saati aştı!

Sürekli bozulan hurda vagonlarıyla vatandaşları isyan ettiren Bursaray yüzünden bu sabah çok sayıda kişi işine geç kaldı.

Üstelik bu kez bozulan Durmazlar’ın ürettiği sıfır yeni vagondu! Yerli olarak övülen vagon Bursalıları isyan ettirdi!

Sosyal medyada tepkilerin odağındaki isimse Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy’du…

Türkiye’deki en pahalı toplu ulaşımı en rezil şekilde kullandıklarını dile getirerek tepkilerini ortaya koyan Bursalılar, BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy’u bir kez daha istifaya davet etti.

Bursa’da cumartesi sabahı işe gitmek için Bursaray metro seferlerini bekleyen vatandaşlar gelmeyen metro yüzünden ateş püskürdü. Şehreküstü metro istasyonunda bekleyen çok sayıda vatandaş işlerine geç kaldıklarını belirterek güvenliklerle tartıştı.

Yaklaşık bir buçuk saatlik beklemenin sonunda gelen metroyu alkışlayarak tepki gösteren vatandaşlar, Şehreküstü istasyonundan Kültürpark istasyonuna kadar gidileceğini ve orada tekrar aktarma yapılacağını öğrenince çileden çıktı. Kalabalık yüzünden metro istasyonları adım atılmaz hale gelirken vatandaşlar sosyal medya üzerinden de tepkilerini dile getirdi. Metro seferlerinin ne zaman normale döneceği henüz belirlenemedi.

Gökdere Metro İstasyonunda bekleyen bir vatandaş,” Bursa halkı olarak tek ulaşım yolumuz metroya 08:05’te Arabayatağı istasyonunda bindik tren bir istasyon sonra arıza yaptı. Daha sonra hiçbir tren gelmedi. 2-3 defa karşıya git-gel yaptırdılar. 9:30’a kadar bekledik bir buçuk saat sonra tren geldi. Binemedik çok kalabalıktı trene binerken de çok sıkışıyoruz tren seferleri bire düşmüş” dedi. Tepki gösteren vatandaşlar metro seferlerinin bir an önce normale dönmesini istediklerini belirtti.

Arızanın saat 07.45’de meydana geldiğini 09.45’te ise seferlerin normale döndüğünü savunan BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, yoğun bir çalışmanın ardından kilitlenen fren sistemindeki sorunun giderildiğini açıkladı.

Bursa’da her gün yaklaşık 250 bin kişinin yolculuk yaptığı Bursaray’daki vagonlardan birinin fren sistemi Osmangazi Metro İstasyonu’nda kilitlendi. Yaşanan arıza 2 saat süren çalışmanın ardından giderildi. Bu süre boyunca çalışmayan metroda değişik istasyonlarda kalan yolcular ise BURULAŞ tarafından görevlenrilen otobüslerle taşındı.

Kaynak : www.bursadabugun.com