İstanbul’da Bedava Metro! Kart Okutmaya Gerek Yokİstanbul’da metroya Bahçelievler istasyonundan biniyorsanız hiç ‘İstanbulkart’ kullanmadan da yolculuk edebilirsiniz. Nasıl mı? Engeliller, yaşlılar ve hastalar için yapılmış asansörle.

İstanbul’da metroya binmenin bedeli 2 lira 60 kuruş ama metroya Bahçelievler istasyonundan biniyorsanız bedava yolculuk edebilirsiniz! CNN Türk’ten Cansu Karadan ve Serkan Emekçi’nin haberine göre bunun için metroya asansörle inmek yeterli.

ASANSÖRDEN İNİNCE TURNİKE YOK

Asansörün kapısı, Bahçelievlerde inen yolcuların metrodan çıkış yaptığı merdivenlere çıkıyor. O basamaklardan yolcular çıkarken isteyen de inip metroya ulaşabiliyor. Çünkü orada ne güvenlik yetkilileri var ne de ‘İstanbulkart’ okutacak turnike.

MADDİYATTAN ÇOK GÜVENLİK RİSKİ VAR

Bunu kaç kişinin bildiği ve kullandığı ise bilinmiyor. Ama ‘İstanbulkart’ın bir seyahatlik tam ücreti 2 lira 60 kuruş. Ancak maddi zarar bir yana bu açık güvenlik sorunu da yaratabilir. Çünkü turnikelerin olduğu yerlerde hem X-Ray cihazları hem de emniyetten görevlilerini görmek mümkün. Fakat burada hiçbiri yok.

Kaynak: CNN Türk

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.