Konya Şeker Genel Müdürü Erence: “YHT ile hayatımız kolaylaştı”Konya Şeker Genel Müdürü Yavuz Erence, yüksek hızlı tren seferlerinin başladığı günden bu yana Konya’dan Ankara’ya, Eskişehir’e ve İstanbul’a YHT ile gittiğini belirterek, YHT ile hayatlarının kolaylaştığını kaydetti.

Her pazar “TRT Haber” kanalında yayınlanan ve çekimleri yüksek hızlı trende yapılan “Yüksek Profil” programının bu haftaki konuğu Konya Şeker Genel Müdürü Yavuz Erence’ydi.

Haftada en az iki kere yüksek hızlı trenle yolculuk yaptığını dile getiren Erence, yüksek hızlı tren seferlerinin başladığı günden bu yana Konya’dan Ankara’ya, Eskişehir’e ve İstanbul’a YHT ile gittiğini ve bu şehirlerden yine YHT ile döndüğünü, karayolunu ve havayolunu mümkün mertebe tercih etmediğini ve diğer şirket çalışanlarının da büyük çoğunluğunun YHT ile yolculuk yaptığını, YHT ile hayatlarının kolaylaştığını kaydetti.

“YHT’de kahvaltı yapmaktan büyük keyif alıyorum”
YHT’lerin konforundan, tren içinde yapılan servislerin ve ikram edilen yemeklerin lezzetinden bahseden Erence, “Yazın sıcağında karayolunda yolculuk ederken otomobil içinde klima çok rahatsız ediyor. Ama yüksek hızlı trenlerde vagonların ısı değeri her mevsim insana rahatsızlık vermeyecek derecede tutuluyor. Konya’dan İstanbul’a günlük 10 uçak seferi olmasına rağmen İstanbul’a gitmek için her zaman gerek ben gerekse ailem yüksek hızlı treni tercih ediyoruz. Sabah yolculuk ederken evden kahvaltı yapmadan çıkıp trende kahvaltı etmeyi çok seviyorum. Bundan büyük keyif alıyorum. İkram edilen kahvaltıyı çok beğeniyorum.” diye konuştu.

“YHT’lerimizin standardı birçok Avrupa ülkesinden daha iyi”
Yüksek hızlı trenlerdeki eğlence sisteminden memnuniyetini ve YHT’lerin standartlarının Avrupa’daki birçok ülkeden daha iyi olduğunu kaydeden Erence, YHT’lerdeki filmleri beğenerek izlediğini, müzikleri keyifle dinlediğini ve YHT’lerle yolculuk yapmaktan dolayı mutlu olduğunu, birçok kez Avrupa’ya gittiğini ve ülkemizdeki YHT’lerle yurtdışındaki YHT’leri kıyasladığında ülkemizdeki YHT’lerin standardının çoğu ülkeninkinden daha yüksek olduğunu sözlerine ekledi.

Hızlı Tren HaberleriÜcretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:
Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.