Kütahya’da Vatandaşın Tepkisine Yol Açan Alt Geçitleri Belediye Değil, TCDD YapıyorKütahya’daki yapılamayan TCDD alt geçitlerinin faturası Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na çıktı. Vatandaşlar, yolların yapılamamasını mal ettiği için belediyeden memnun olmadıkları yönünde konuşuyor. Belediye Başkanı da bu durumdan oldukça rahatsız: “Fatura bize çıkmamalı.”

TCDD’NİN PROJE HATASI VAR

Kütahya’nın giriş ve çıkışlarına alt geçit yapılması için başlatılan çalışmalar uzadığı için vatandaş da durumdan şikâyetçi oldu. Bu çalışmaların faturasını belediyeye kesen vatandaşlar, sorunun kaynağının Kütahya Belediyesi olduğunu sanıyor. Oysa TCDD Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ihalede ve çalışmalarda proje ile ilgili teknik sorunlar çıkmıştı. Bu sorunların üstesinden gelemeyen TCDD’nin faturasının kendilerine kesildiğini söyleyen başkan Kamil Saraçoğlu, “bize yapılan büyük bir haksızlık var. Vatandaşımız alt geçitleri bizim yaptığımızı sanıyor.”dedi.

VATANDAŞ BELEDİYE YAPTI SANIYOR

Yeni Kütahya’ya konuşan Saraçoğlu, “Kanal projemizin ihalesini tamamladık. Kütahya’ya 35 milyon lira tutarında bir yatırım daha kazandırıyoruz. Kanal projemiz 6 kilo metre uzunluğunda 30 metre genişliğinde olacak. Gondollar ile gezilecek olan kanalda kafeler restaurantlar eğlence ve dinlenme yerleri olacak. Yaptığımız yatırımların yanı sıra tabii ki eksiklerimiz de var. Bu eksiklerimizi tamamlamak için uğraşıyoruz. Ama TCDD’nin yanlışı bize fatura edilmemeli. Vatandaşımız nedense bu konuda bizi muhatap kabul ediyor. Bu çok yanlış bir durumdur.” dedi.

Kaynak : yenikutahya.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.