Sapanca’da teleferik yapılması için çalışmalar başladıSapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Sapanca’da teleferik yapılması için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

KIRKPINAR’DAN MAHMUDİYE YÖNÜNE
Kırkpınar Mahallesi’nde düzenlenen Halk Meclisi Toplantısı’nda konuşan Başkan Yılmazer, Kırkpınar Mahallesi’nden Mahmudiye Mahallesi’ne uzanan hatta teleferik yapmak amacıyla girişimlerde bulunduklarını açıkladı.

“MECLİSTE YETKİ İSTEYECEĞİZ”
Projenin önümüzdeki ay meclis toplantısının gündemine alınmasının planlandığını ifade eden Yılmazer, “Kanuni prosedürler hakkında çalışmalarımız devam ediyor. Diğer yandan yatırımcı firmayla da görüşmeler gerçekleştirdik. Her şey olumlu gidiyor. Önümüzdeki ay meclis toplantımızın gündemine alıp, bu konuda meclis üyelerimizden belediye şirketimiz SAPAŞ’a yetki verilmesini isteyeceğiz. Meclis kararı aldıktan sonra çalışmalara resmen başlamış olacağız” diye konuştu.

“3 KM, 2 İSTASYON”
Hattın 3 kilometre uzunluğunda olmasının planlandığını belirten Yılmazer, “Şuan tam güzergahı açıklamayı uygun görmüyoruz. Ancak gidiş dönüş yaklaşık 3 bin metre uzunluğunda, 2 istasyonlu olacak şekilde planlıyoruz. Sapanca’mıza yakışır modern bir hizmet olacak. Henüz tüm izinleri almadık. Bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor. İzinleri aldığımız anda projemizi resmen açıklayacağız” dedi.

“7 AYDA TAMAMLANACAK, ÇOK BÜYÜK BİR KATMA DEĞER SAĞLAYACAK”
Projenin sorun çıkmaması durumunda 7 ayda tamamlanacağını ifade eden Yılmazer, “Sapanca’mıza ve Kırkpınar’ımıza çok büyük bir katma değer sağlayacak. Ön planlamasını yapmış bulunuyoruz. Yatırımcı firma izinleri almamız durumunda 7 ay içerisinde tamamlayacağının taahhüdünü verdi. Bu projemizi ilk kez sizlerle paylaşıyorum. Çalışmaların olumlu sonuçlanacağını ve ilçemize böyle bir değerin kazandırılmasında vesile olacağımızı umuyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak : www.sapanca.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.