Servis vagonu yandı, yolcular görüntü çekti sosyal medyadan canlı yayın yaptıAdana’da bir kişi, ek yolcu vagonlarında çıkan yangını cep telefonu kamerasıyla çekerek sosyal paylaşım sitesinden canlı yayınlayıp anons çekti

Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesi, Kurtuluş Mahallesinde meydana geldi. Garda bulunan ek yolcu vagonlarda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Bu durumu gören işçiler hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri olay yerine gelinceye kadar iki vagonu yangın sardı. Bu sırada meraklı vatandaşlar da cep telefonlarıyla yangını görüntülemeye başladı. Bir süre sonrada itfaiye ekipleri gelerek yangına müdahale edip alevlerin daha da büyümesinin önüne geçti.

Bir kişi ise cep telefonu kamerasıyla yangını görüntülemekle yetinmeyip sosyal medyadan canlı yayın yaptı. Canlı yayın sırasında da bir taraftan anons çekerek olayı anlattı. Şahıs basın mensuplarının soruları üzerine “Facebook adresimden canlı yayın yapıyorum. Arkadaşlarımda yangını görsün diye canlı yayın yapıyorum” dedi. Bir süre sonra itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı. Polis ise yangının neden çıktığıyla ilgili çalışma başlattı.

Kaynak : www.haberler.com