Trabzon’da raylı sistem şoförlerin onayından geçmedi!Trabzon şoförler ve otomobilciler esnaf odası başkan adayı Ömer Hakan Usta Trabzon’da ki bir restoranda basın toplantısı düzenledi.

Trabzon Şoför esnafı için şimdi değişim zamanı sloganı ile yola çıkan başkan adayı Usta, düzenlenen basın toplantısında başkan olması durumunda uygulayacağı projelerden bahsetti. Başkan adayı Usta, Trabzon’da yapılması planlanan raylı sisteme şoför esnafı olarak destek vermemiz mümkün değil dedi.

EN ÇOK TARTIŞILAN KURUM
Trabzon’da en çok tartışılan kurum olduğumuzun olduklarını kaydeden Usta, “En çok mahkemelik olan kurum biziz. Sadece dışarda değil içimizde de mahkemelik olduğumuz durum var. Bizler odamızı bu halden çıkarıp Türkiye’de parmakla gösterilecek örnek bir oda olmak için çalışacağız. Şu ana kadar esnafımıza hiç bir katkısı olmayan başkanımız üyelerimizden aidatlarını kapatayım diye oy istemekte. Bizim üyelerimiz bu teklifi elinin tersi ile itecek adalete sahiptir” söylemlerine yer verdi.

TRABZON KENETLENDİ
Kaç durağın desteğini anladınız sorusunu cevaplayan başkan adayı Usta, “9 dolmuş durağımız ve Trabzon’da neredeyse bütün ilçe başkanları bize destek veriyorlar. Federasyon başkanımız da bize destek veriyor. Trabzon kenetlenmiş durumda” İfadelerine yer verdi.

İLKİ YAŞIYORLAR
Başkan adayı Usta, “Şoförler odası Türkiye’de ilki yaşıyor. 10 yönetim kurulu üyesi istifa etti. 6 yönetim kurulu imzası ile beraber odanın faaliyeti devam ediyor. Bir birlik yok yönetim için nde de. Yasal olarak 5 in altına düşmeden devam edebilir ama etik olarak yanlış bir durum. Cumhurbaşkanımızın da tabiri ile mental yorgunluğu var odada. Bir değişim şart”dedi.

HERKESİN KAPISINI ÇALACAĞİZ
Siyasi veya yerel yönetimlerin desteği alınacak mı bu seçim süresinde etkili olacaklar mı sorusuna cevap veren Usta, “Her kesimle beraber görüşmelerimiz sürecek. Bu yolda herkesin kapısına gideceğiz” dedi. Raylı sistem konusunda da açıklamalarda bulunan Usta, “Özellikle Trabzon’un coğrafi yapısı ile raylı sistemin çok iyi olacağını düşünmüyorum. Raylı sistemi şoför esnafı olarak destek çıkmamız mümkün değil” şeklinde konuştu.

Haberin devamını okumak için tıklayın

Kaynak : www.trabzonhabercisi.com

Hızlı Tren HaberleriÜcretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:
Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.