TÜVASAŞ Sözleşmeli Personel Alımı Yönetmeliği YayımlandıTCDD’ye bağlı Türkiye Vagon Sanayii kamu personeli alımı yönetmeliği yayımlandı. TÜVASAŞ sözleşmeli mühendis personel alımı sınav ve atama hususlarında yönetmelikle esaslar belirlendi.

TCDD’ye bağlı Türkiye Vagon Sanayii Anonim Şirketi (TÜVASAŞ) Milli Tren Projesinde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Mühendisler Hakkındaki Sınav Ve Atama Yönetmeliği yayımlandı. 27 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikte sözleşmeli mühendis pozisyonuna yapılacak personel alımı hakkında usül ve esaslar belirlendi.Giriş sınavı başvuru şartları TÜVASAŞ sözleşmeli mühendis alımlarında aranacak şartlar yönetmelikte yer aldı. Buna göre adayların ilk olarak 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları gerekecek. Ayrıca ihtiyaca göre başvuru ilanında belirtilen mühendislik bölümlerinden mezun olmak şart aranacak.Adaylarda KPSS şartı aranacak. Adayların süresi dolmamış KPSS P3 puan türünden, ilanda belirtilecek asgari puanı almış olmaları gerekecek. KPSS şartının 60 ya da 70 olarak belirlenmesi bekleniyor.

TCDD’ye bağlı faaliyet gösteren Türkiye Vagon Sanayiine, Milli Tren Projesi kapsamında yapılacak sözleşmeli mühendis alımları iki sınavlı aşamadan oluşacak. Yönetmeliğe göre adaylar yazılı ve sözlü giriş sınavlarının ardından istihdam edilecek. Bu yönetmelik, yakında çıkması beklenen TCDD 1118 kamu personeli alımı için bir sinyal olarak görülebilir. Yönetmeliğin tam metni için TIKLAYINIZ.

Kaynak : www.mymemur.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.