Yenibosna’da metrobüs kuyruğuna giriş kuyruğu!İstanbul Yenibosna’da bulunan metrobüs durağında, metrobüse binmek için bekleyen yurttaşların oluşturduğu kuyruk üst geçitte de başka bir kuyruğun oluşmasına neden oldu.

Sadece sabah ve akşam değil artık neredeyse günün her saatinde metrobüsler tıklım tıklım dolu oluyor. Metrobüs hattındaki yoğunluk ağırlıklı olarak ana duraklar ile aktarma istasyonlarının bulunduğu duraklarda yaşanıyor. Vatandaşlar tam anlamıyla çile çekiyor. Oturarak seyahat ise ayrı bir zaman ve sabır istiyor.

Bunun için vatandaşların kendilerince oluşturduğu sıraya girmeniz gerekiyor. Metrobüs kapılarına denk getirilen bu kuyrukta beklemeye razı olanlar koltuğu kapıyor. Ama bunun için uzun kuyrukları göze almanız gerekiyor. Vatandaşlar metrobüse binmek için dakikalarca beklemek zorunda kalırken, oluşan yoğunluk nedeniyle metrobüsten inen vatandaşlar da duraktan çıkmakta güçlük çekiyor.

Bu durum özellikle ana durak ve aktarma istasyonlarında hemen her gün istisnasız yaşanan bir görüntü. Ancak dün sabah Yenibosna’da çekilen izdiham görüntüleri artık oturmak için oluşturulan kuyrukların bile ötesine geçildiğini gösterdi. Durakta öyle kalabalık vardı ki metrobüse kuyruğuna girmek için bile üstgeçitte ikinci bir kuyruk oluştu.

İşlerine yetişmeye çalışan vatandaşlar, metrobüse ulaşmak için adım adım ilerleyip dakikalarca üstgeçitte beklemek zorunda kaldı. Oluşan yoğunluk nedeniyle metrobüsten inen vatandaşlar da duraktan çıkmakta güçlük çekti.

Kaynak : haber.sol.org.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.