Bursa İSSİAD’dan açıklama: İstanbul Caddesi’ndeki T2 hattı inşaatı derhal durdurulmalıSon günlerde sık sık gündeme taşınan ve tartışılmaya başlanan Kent Meydanı ile Terminal arasında yapımı devam eden T2 Tramvay Hattı ile ilgili bir açıklama da kısa adı İSSİAD olan İstanbul Caddesi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nden geldi.

İSSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Altınöz, “Biz aylarca ‘T2 hattı metro olarak yerin altına alınmalı’ dedik ve çok da ısrar ettik ama, cami ne kadar büyük olursa olsun imam bildiğini okudu. İstenirse Bursa genelinde araştırma yapılsın, bir Allah’ın kulu T2 hattını beğenmemektedir” dedi.

Açıklamasında Bursalılara seslenen Altınöz, “Kerbela gibi olan civar kentler kültür şehri olurken, vizyonu ve misyonu olmayan yöneticilerin elinde güzelim Bursa’mız çok kötü noktaya getirildi” derken, “60 değil 160 milyon TL zarar olsa da, İstanbul Caddesi inşaatı derhal durdurulmalı, şu anda 3+3 şerit olan yolun ise 4+4 şerit olması da mümkündür ve maliyeti ne olursa olsun tünel modeli ile üstte trafik aksatılmadan ve işyerlerine mümkün mertebe sıkıntı getirmeden üstteki trafik yer altına alınmalıdır. Bu tarz yatırımlar 5-10 senelik değil, 50-100 sene düşünülerek yapılmalıdır. ABD şu sıralar yer altından saatte 500 km hızla giden araç yolları için İsviçre’deki çalışmaları baz aldı. Biz İstanbul’un basit metrosunu bile örnek alamadık” şeklinde konuştu.

Uzman kişilerin görüşü ve projesi ile trafik yer altına alınırsa ortada hem ağaç ve çiçek hem de 4+4 şeritlik yolun rahatlıkla yapılabileceğini ifade eden İSSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Altınöz, “Mesele bağcı dövmek değil, gerçeği ortaya çıkartmaktır. Böyle durumların tekrarlanmaması için, hukuk ve demokrasi içinde konuyu sorgulamak ve gerçeği ortaya çıkarmak icap eder. Yapılan yapanın yanına kar kalırsa, bir sonra gelen de ‘nasıl olsa bir şey olmuyor’ der, aynı yanlışı tekrarlamaya ve kul hakkı yemeye devam eder. Dünyada bir eşi daha olmayan güzel Bursa’mız için zararın neresinden dönülürse kardır” dedi.

T2 Hattı ile ilgili istedikleri düzenlemede Terminale kadar olan güzergahın birinci derecede öncelikli olması gerektiğini, ancak gelecek yıllar için ise DOSAB, Demirtaş, Ovaakça, Gemlik, Orhangazi ve İznik yerleşim alanlarının da dikkate alınması gerektiğini sözlerine ekleyen İSSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Altınöz açıklamasını şöyle tamamladı: “Sayın Valimiz başta olmak üzere, belediyelerimiz, Bursa sevdalıları, basın mensuplarımız, İSSİAD el ele olalım ve hedefimizden vazgeçmeyelim. Kaybedenler sadece vazgeçenlerdir, bizler vazgeçmeyelim.”

Kaynak : www.bursadabugun.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.