Çin’in otoyol ve yüksek hızlı demiryolu köprüleri hızla artıyorÇin nitelikli büyümeyi hedefleyen yapısal bir dönüşüm süreci içerisinde bulunurken ülkenin ulaşım alt yapısını da hızla modernleştiriyor. Bu modernleşme sürecinin ana omurgasını ise yeni otoyollar ve hızlı tren hatları oluşturuyor.

Devlet ulaştırma yetkililerinin Pazar günü yaptığı açıklamaya göre, Çin, 800 binden fazla otoyol köprüsü ve 10 bin km’den fazla yüksek hızlı demiryolu köprüsü inşa etti. Çin’in Hubei Eyaletinin başkenti Wuhan’da düzenlenen uluslararası köprü fuarında konuşan Ulaştırma Bakanlığı başmühendisi Zhou Wei 2016 yılı sonunda Çin genelinde 805 bin 300 köprünün var olduğunu söyledi. Zhou’ya göre, dünyanın en uzun 10 halat askılı ve en uzun ana genişliği olan köprüleri Çin’de bulunuyor.

Ulusal Demiryollar İşletmesi Teknoloji Ve Hukuk Bölümü Müdürü Yan Hexiang, Çin’in geçen yıl itibarıyla 22 bin km yüksek hızlı demiryolu hattını tamamladığını ve köprülerin bu hat uzunluğunun yüzde 50’sinden fazlasını oluşturduğunu açıkladı.

Haberin devamını okumak için tıklayın

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.