Kırklareli Tarihi Gar Binası İhalesinde Geri AdımTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Kırklareli’de 100 yıllık tarihi gar binası için tepki çeken bir adım atmıştı. TCDD geri adım attı…

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Kırklareli’de 100 yıllık tarihi gar binası için tepki çeken bir adım atmış, tarihi bina için ihale kararı almıştı.

Kırklareli’nin simgelerinden olan ve TCDD tarafından 10 yıl boyunca Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü’ne verilen ve uzun yıllardır bakımsız durumda olan binanın, Rektörlükle anlaşması biter bitmez, TCDD tarafından ihaleye çıkarıldığı öğrenilmişti.

Bu duruma tepki gösteren başta Kırklareli halkı olmak üzere, Kırklareli Kent Konseyi ve Eğitim-Sen Odatv’ye açıklamalarda bulunmuştu. Yapılan açıklamalarda “mücadele kararlılığı”nın altı çizilmiş, tarihi bina için gerekli tüm hukuki süreç takip edilmiş, ayrıca imza kampanyası da başlatılmıştı.

SONUÇ VERDİ

Kırklareli halkının ve demokratik kitle örgütlerinin kararlı duruşu sonuç verdi. TCDD, resmi sitesindeki ihaleler kısmında tarihi binanın kira ve satışı için, “tekrar değerlendirilmek üzere iptal edilmiştir” diye yazdı.

Kaynak : odatv.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.