Niğde’ye Havaalanı Da Yok, Yüksek Hızlı Tren De YokCHP Niğde Milletvekili ve Kit Komisyon üyesi Ömer Fethi Gürer 1995 yılında temeli atılan, her seçim öncesi söz verilip yıllar geçmesine rağmen hala bir ilerleme kaydedilmeyen Niğde Havaalanını Plan ve Bütçe komisyonunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a sordu..

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2018 yılında yapımı devam eden ve yapılacak havaalanlarını açıkladı. Ancak 1995 yılında temeli atılan Niğde havaalanı programda yine yer almadı.

“NİĞDE HALKINA VERDİKLERİ SÖZÜ ARTIK TUTMALARI GEREKİYOR”
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın Bütçe komisyonundaki açıklamaları üzerine CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer şu açıklamalarda bulundu: “Niğde iline verilen sözler yine tutulmamış 2018 yılı programına Niğde Havaalanı alınmamıştır. Başbakan ve Bakan referandum öncesi söz vermişlerdi, görünen o ki yine hayal satmışlar.

AKP hükümetleri her seçim öncesi vaat olarak havaalanını dile getiriyorlar. Niğdelilerden gerçek dışı sözlerle oy alıyorlar. Niğde Üniversitenin gelişmesi, Tıp Fakültesinin gelişmesi, Sanayici ve yatırımların bölgeye gelmesi için havaalanı şarttır. Vatandaşlar tarafından Ömer Halisdemir adına tabela yaptırılıp havaalanı temeli atılan yere dikilmesine rağmen Havaalanı umutlarının gelecek yılda olmayacağını bilmek Niğde halkını üzecektir”dedi.

YÜKSEK HIZLI TREN’DE YOK
CHP Milletvekili Gürer: “CHP’nin iktidar olduğu dönemde Ulukışla İle Kayseri arasına demiryolu döşenmiş ve 1932‘de Niğde’ye tren gelmişti. Niğde iline Adana yönünde giden ekspres, motorlu tren, yolcu posta treni gelip giderken son yıllarda tren sayısında azalma oldu. Yüksek Hızlı Tren projelerinde de Niğde merkez yer almadı. Yüksek Hızlı Tren için hazırlanan iki ayrı projede Nevşehir, Aksaray, Kayseri, Konya, Adana, Sivas illerinde olacak ancak Niğde Yüksek Hızlı Trendenden mahrum kalmaktadır. Ulukışla bağlantısı dışında Niğde Merkez’den Yüksek Hızlı Tren geçmeyecektir” dedi.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer Niğde Merkezden Yüksek hızlı tren geçmemesini eleştirerek: “Sivas-Kayseri-Niğde-Adana-Gaziantep arasında Yüksek Hızlı tren çalışması yapılacak. Adana-Niğde-Kayseri- Ankara-İstanbul arasında da Yüksek hızlı tren hattının işletilmesi olasıdır” dedi..

Bütçe Komisyonu tutanaklarında da yer aldığı üzere CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Bakan’ın sözünü bölerek: “Niğde gene yok mu Sayın Bakan? dedi. Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: “Sırayla efendim. Niğde gene yok mu? Değil” dedi. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer: “On altı yıl oldu” dedi. Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: “Biz Niğde’ye otoyol yapıyoruz, Niğde’yi Kapadokya’ya yaklaştırıyoruz, hepsine yaklaştırıyoruz ama şöyle: Sırayla yapıyoruz, sıra hepsine gelecek.”dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 13/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Pts 13
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 18
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 19
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

1 Yorum

  1. İstanbul-ankara-adana otoyolu niğde ‘den geçmiyor mu. böylesine nitelikli bir karayolunun geçtiği bir yerde Havalimanı na gerek var mı. Ayrıca İstanbul -Adana YHT ve HT yolu Ulukışla dan geçmeyecekmi. Burası Niğde nin ilçesi değilmi. Ayıp oluyor beyler siz milletvekilisiniz hangi partiden olursanız olun, önce okuyun araştırın sonra konuşun, komik duruma düşmeyin.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.