Polatlı YHT Gar Yolu Karanlığa MahkumUlaşım sektörünün en önemli payına sahip olan, öncelerde kara tren cufcuf yapa yapa gelir yolcusunu alır diyardan diyara kornasını öttüre öttüre giderdi. Şimdilerde ise artık o eski garlardaki trenler müzelik sıfatına sahip olmakla beraber unutulmaya yüz tutmuş nesilden nesile ise aktarılmayacak ve sadece adı geçecek duruma geleceğini hatta geldiğini kısmen söyleyebiliriz. Eskilerin kömürlü kara trenleri artık rayları torununa bıraktı.

Yüksek hızlı tren, adının baş harflerini THY’nin tersinin alarak YHT olmuş olan bu süratli trenler bizler için Türkiye’miz için önem arz etmektedir. Saatte 250km/h hıza ulaşan bu trenlerde uçak konforunu da yakalamaktayız. Seyahatlerim de gideceğim yere bu tren seferi var ise kesinlikle ve kesinlikle tercih ediyorum. Bir Polatlılı olarak ve Polatlımızda da yüksek hızlı tren garının olması ekranlarda Polatlı YHT garının görünmesi paha biçilemez bir duygudur. Ama her güzelliğin bir sıkıntısı bir sorunu olduğu gibi ve bu sorununda halen devam etmesi can sıkmıyor değil hani.

Yerin önemi ve kazaya sebebiyet olmaması için ehemmiyet açısından şehir’in birkaç km uzaklığında yapılan YHT garına gitmek hele hele gece hava karardığında gitmek ürkütücü ve korkutucu olması asabi ile kazaya da sebebiyet verecek bir durum teşkil etmektedir. Neden; geceleyin hava karardığında tren garı yolu ne yazık ki aydınlık değil hatta bir aydınlatma dahi yok. Birde yolların virajlı ve hafif engebeli oluşu tamamen soruna davetiye çıkarmaktadır. Sorumlular tarafından bu yol hakkında bilgileri olup olmadığı tarafımca muallâk, lakin bu sorunun tez vakitte çözüme kavuşması gerekmektedir.

Polatlı yht gar yolunun aydınlatılması gerekmektedir. Gelecek ve oluşabilecek her türlü kazaya vb. olaylara karşı garkımızı sağlam almalıyız. Şehre böyle bir imkânın verilmiş olması, rayların bu hattan geçirilmesi, teknolojinin bu denli büyüyerek gelişme sağlaması ve hizmet anlayışı ile buluşturulmasına karşılık olarak bu sorunun olması mümkün olmaması gerekmektedir. Yolcusu gelen, misafiri gelen bir hemşerimiz gara giderken illaki bir besmele çekerek o yola girmektedir. Tekin olmayan yolun tek başına gidilmesi de karanlığa dost olmak gibi bir şey. Böyle mi olması gerekir, neden her şey dört dörtlük olmuyor, neden her şey istenildiği olmuyor. Yapılması çok mu zor? o yola dikilecek aydınlatma direkleri ile tekin olamayan yol ışıkla donatılmış olarak daha sağlıklı olacaktır. Karanlık bir yol, yolun sağında mezarlık solunda fabrikalar ürkmemek elde değil. Hasbelkader arabanızda arıza yapar ise vay halinize. Yok, artık demeyin olmayacak bir şey değil. Daha iyiye sağlıklı bir çözüme kavuşmak için en kötü senaryoyu yazmak gerekmektedir ki sonu iyi olsun. Polatlıya, yakışmayan bir görüntü umuyoruz ki bu aydınlatma sorunu çözülür, yetkililer bu yazı ile olan sesimize karşılık verir sorun çözülür. Unutmayalım ki şehir hepimizin soru hepimizin. Her vatandaş elini taşın altına koyması gerekmektedir.

Banane bencilliğinden uzaklaşıp elele, gönül gönüle, daha ileriye, ileriki nesillere, kuşaklara aktarmak için bunun yapılması şarttır. Bazılarının göremediği durumları siz görebilirsiniz. Bazılarının bakış açısı ile sizin bakış açınız farklıdır ve farkınızı ortaya koymanız gerekmektedir. Polatlımız için daha ileriye taşımak aktarmak ve adını duyurmak için nerde ne gibi sorun var yazmamız uyarmamız bilgilendirmemiz lazım. Kimisinin yapmış olduğu bir olay kimisine deva olmuştur. Bilemezsiniz. Sonuç itibari ile karanlığa mahkûm olan yüksek hızlı tren garı yolumuzun aydınlığa feraha kavuşmasını yetkililerden rica ediyorum. Ne olursa olsun her yanınız her anınız aydınlık olsun. Hoşça ve sağlıcakla kalınız.

Kaynak : www.polatliayrinti.com

Hızlı Tren HaberleriÜcretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:
Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.