Yerli otomobil için TÜDEMSAŞ hazırUlaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu, üretimine başlanacak olan yerli otomobil için TÜDEMSAŞ avantajını hatırlatarak, ‘’Fabrikamız buna hazır’’ dedi. Vatankulu, ‘’Devrim arabalarına ruh veren TÜDEMSAŞ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı yerli otomobil çalışmasında rol almaya hazır. Sivas’ta TÜDEMSAŞ lokomotif olmaya hazır’’ dedi.

TÜDEMSAŞ’ın önemi, potansiyeli ve sorunlarından söz eden Vatankulu, ‘’TÜDEMSAŞ sadece ilimiz için değil ülkemiz için oldukça önemli. Bizler TÜDEMSAŞ’ı Sivas için Cumhuriyet ile bir tutuyoruz. Çünkü sanayi anlamında gelişimin temelleri bu dev yatırımla atılmıştı. Bizler yine bu fabrikanın eski günlerine kavuşmasını, göç veren değil yine eskisi gibi bu fabrika ile göç alan bir il olmasını istiyoruz’’ dedi.

Fabrikanın sorunlarına vakıfız. Fabrikamız vekaletlerle ve tedviren yönetilmekte. Buda yönetimsel manada büyük bir zaaf oluşturmakta. Yönetmelik Taslak Tasarısını hazırladık ve TÜDEMSAŞ yönetime sunduk. Konu inşallah kısa zamanda neticelenerek personellerin mağduriyetleri giderilecektir’’ dedi.

Sendika olarak hedeflerinden de söz eden Vatankulu, ‘’Üyelerimize eklenen yeni üyelerimiz ile gücümüze güç katarak kutlu yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Amacımız haklı davamızda tüm çalışanlarımızı yanımızda görmektir. Ulaştırma hizmetlerinde başarılı çalışmalarımız bizi güçlendiriyor, farkındayız. Şimdi hedefimiz gönüllere de ulaşmaktır. Gücümüzle yetkili olduk ve gücümüze güç katmak istiyoruz. Ülkemizde olduğu gibi Sivas’ta da ailemizi artırdık. Ne kadar güçlü olursak o kadar etkili olacağımızın bilincinde olan bizler gönüllere de ulaşarak ailemizi genişleteceğiz. Gösterilen büyük ilgi ve teveccüh bizlere sendikal manada şevklendirmiş ve güçlendirmiştir. Gücümüze güç katmada kararlıyız ve şimdi gönüllere de ulaşarak bunu başaracağız’’ dedi.

Kaynak : www.sivasmemleket.com1 Comment

  1. Otomobil için Sivas çok iyi bir tercih olur. Çünkü bu yatırımla beraber hem Sivas hem de çevre iller olan Erzincan-Erzurum-Kars- Trabzon-Samsun-Tokat-Yozgat-Kayseri Malatya ve Elazığ bundan olumlu yönde etkilenir. Ayrıca Sivas’tan hem Karadeniz hemde Akdeniz e DY ulaşımı vardır ve ihracat için önemlidir. Zaten ABD ye baktığınızda batı ve doğu kıyılarında stratejik sanayi üretimini nolmadığını bu fabrikaların Boston’un doğusundaki Chikago, Detroit ten Colorado Denver’ a kadar olan ABD nin kuzey kısmında yayıldığını görmekteyiz. Türkiye de bu özellikleri karşılayan bölge de Kırıkkale den Kars’ a kadar olan ortasında Sivas’ın olduğu bölgedir.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.