Demiryolu hattında bulunan korkuluklar çalındıAydın-Nazilli Demiryolu hattında bulunan korkuluklar henüz kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çalındı. 30-40 lira için 3 korkuluğu çalan hırsızlar pes dedirtti.

Efeler Ilıcabaşı’ndan geçen demiryolu hattındaki 3 korkuluk çalındı. Sabah saatlerinde Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ekipleri tarafından fark edilen hırsızlıkta piyasa değeri 30-40 lira olan 250 kilogram ağırlığında 3 metre uzunluğunda 3 korkuluğun çalındığı belirlendi. Ekipler durumu polise bildirmesinin ardından olay yerine Olay Yeri İnceleme ekipleri sevk edildi. Polisler hırsızları bulmak için çalışma başlattı. Mahalle muhtarı Alim Tarım, vatandaşların hırsızlıklara karşı duyarlı olmasını isteyerek, “Korkuluklar koruma amaçlı. Yarın burada bir çocuğumuz tren altında kalabilir. Bu yüzden mahalle halkımızdan ve arkadaşlarımızdan duyarlı olmalarını istiyorum. Hırsızlığın en büyük sebebi uyuşturucu olduğunu düşünüyorum. Uyuşturucu kullanan insanlar bunları satarak uyuşturucu alıyorlar. Böyle şeyler yaşamamak için duyarlı olalım” dedi.

Geçtiğimiz hafta da benzer hırsızlık olayı Aydın Çevre Yolu’nda yaşanmış ve bariyerleri tutan demir ayaklar çalınmıştı. Yaşanan hırsızlıklar akıllara olayların bir çete tarafından yapıldığı ihtimalini getirdi.

Kaynak : www.aydindenge.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.