Ekonomik Ahşap Travers Tamiriedilon)(sedra Dex K – 2K – Ahşap Travers Kullanım Ömrünü Uzatmayla İşlemiyle, ahşap travers ömrünü %30 uzatmak mümkün!

Avrupa demiryollarında kullanılan ve DB, ÖBB onaylı edilon)(sedra DEX K – 2K ve DEX-G kimyasallarını kullanarak, taban plakalarının ahşaba tam oturması sağlanıyor. Ayrıca, oluşan çatlaklardan dolayı gevşeyen trifonların tekrar tam olarak sıkılalabilmesi sağlıyor. Tek yapmanız trifonları çıkartmak ve hem trifon deliklerine hem de taban plakasının altına kimyasalı enjekte etmeniz! Isıya bağlı kürlenme süresi beklendikten sonra, trifonlar torkunda sıkılabilir. Bu işlemden sonra tamir edilmiş ahşap travers 10 ila 15 yıl süresince sorunsuz olarak kullanılabiliyor.

Sıcaklık (°C): 25        Kürlenme (saat): 9        Hızlandırıcıyla Kürlenme (saat): 2
Sıcaklık (°C): 5          Kürlenme (saat): 32      Hızlandırıcıyla Kürlenme (saat): 16

 

Daha önceden değiştirilmiş ahşap traverslerlerin atölyede tamiratı da mümkündür. Tek yapılması gereken ana çatlaklara kimyasalın uygulanması. Özellikle trifon deliklerine edilon)(sedra K – 2K uygulanması.

Bu ahşap travers tamiri yoluyla, hem hızlı ve güvenli bir işlem yapılıyor, hem de kullanılan tüm kimyasallar doğaya zarar vermiyor.  Özellikle çok nemli alanlarda nemden dolayı oluşan paslanma ve küflenmeyi önleyen kimyasal, köprü, tünel ve makaslardaki güvenli geçişi arttırıyor.

Uygulama zamanı açısından düşünüldüğünde, hızlandırıcı kullanımı kesinlikle kullanılmalıdır. edilon )(sedra DEX-G ve DEX K – 2K kimyasalları yanında kullanılan katalizatör hızlandırıcı sayesinde kürlenme süresi neredeyse yarıya indirilebiliyor.

Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

 

Klasik Ahşap Travers Değiştirme İşlemi ve Dezavantajları:

Yeni ahşap travers ve ray bağlantı malzemesi
Balast kazısı ve nakliyesi
Ahşap travers çıkarma ve takma aparatları
Hattın işletime kapatılması
Travers başına 3 saatlik zaman

Hızlı Tren HaberleriBenzer Raylı Sistem Haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.