İzmit Plajyolu mevkiindeki üst geçitte çalışma başladığı gibi durdu

İzmit Plajyolu mevkiindeki üst geçidin bir türlü onarılmamasına tepkiler artmış ve TCDD, onarım çalışmalarına başlamıştı ancak gelin görün ki durak başladığı gibi durdu


İzmit-Cumhuriyet Mahallesi Plajyolu mevkiinde demiryolunun üstünde bulunan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na ait üst geçit kullanılamayacak hale gelmiş, vatandaşlar geçidin bir an önce onarılması için defalarca dertlerini dillendirmiş ve bir süre sonra bu tepkilerine karşılık onarım çalışması başlatılmıştı. Başlatıldı başlatılmasına ama çalışmalar yalnızca 1 gün sürdü. Aralık ayında olmamıza rağmen kar yağışının düşmediği ve şu sıra yalancı baharı yaşayan İzmit’te üst geçidin onarım çalışmasının durmasına mahalle sakinleri tepki gösterdi.

Gazeteci Nurettin Kolaylı, bu durumu sosyal medya hesabında paylaşarak, “Böyle iş mi olur Allah aşkına! Çalışma başladığı gibi durdu. İzmit- Cumhuriyet Mahallesi’nde demiryolunun üstünde bulunan TCDD’ye ait üst geçit kullanılamayacak duruma gelmişti. Vatandaşların yoğun şikâyeti üzerine TCDD üst geçitte onarıma başladı. Ama TCDD tarafından başlatılan onarım çalışması yalnızca 1 gün sürdü. Merdivenler söküldü şimdi ne çalışma var ne de üst geçit kullanılabiliyor. Biz buradan yetkililere sesleniyoruz. Bu iyi havada çalışmıyorsunuz da ne zaman çalışacaksınız? Lütfen bu işi savsaklamayın. Yoksa çalışmanız için Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın Gebze ve Yahya Kaptan’daki müteahhitte yaptığı gibi gelip size fırça mı atması lazım?” ifadelerini sarf etti.

Kaynak : www.kocaelibarisgazetesi.comİlk yorum yapan olun

Yorumlar