Kocaelili kamyoncuların 3’üncü köprü tepkisiKocaelili kamyoncular Yavuz Sultan Selim Köprüsü’den geçişlerde haksız ve usulsüz olduğunu savundukları cezalar yüzünden kan ağlıyor. S.S. 4 No’lu Kooperatif Başkanı İsmail Özkar, duruma ilişkin açıklamasında, “Hukuk devletine yakışmaz” dedi

İstanbul Yavuz Sultan Selim Köprüsü otobanlarıyla beraber kamyoncuların kabusu haline geldi. Kamyoncuların şikayetleri üzerine duruma ilişkin açıklama yapan S.S. 4 No’lu Kooperatif Başkanı İsmail Özkar, kamyoncuların haksız ve usulsüz cezalardan kan ağladığını belirterek, “Kocaeli’deki 17 kooperatifin de başlıca sorunu bu. Usulsüz cezalar kesiliyor. Ceza bir sene sonra geliyor ve 2 bin 500 liradan başlıyor. Bir kamyonu, günde bir kere geçtiği yoldan üç kere geçmiş gibi gösterip ona göre para kesiyorlar. Kamyonun günde üç kez geçmesi imkansız” dedi.

HERKESİN ELİNDE BELGE VAR
Tüm itirazlarına rağmen cezaların gelmeye devam ettiğini ifade eden Özkar, “Hepsinin elinde belgeleri olduğu halde hiçbir milletvekili buna bir çözüm getirmiyor. Biz yapılan köprüye kötü diyemeyiz. Buradaki sorun kamyoncunun meşgul edilmesi. Yetkililerden bu işe bir an evvel çözüm bulunmasını istiyoruz. Bu sadece S.S. 4 No’lu kooperatifin sorunu değil. Kocaeli’de 17 tane kooperatif var. Hepsinin başlıca sorunu bu. Bizlere birilerinin kamyoncu esnafına cevap vermesi gerekiyor. Aksi takdirde biz medeni insanlarız ama yollara çıkıp da yol kapatmayı denetmesinler” diye konuştu.

YASAL DEĞİL
Gelen en düşük cezanın 2 bin 500 liradan olduğunu dile getiren Özkar, “Kamyoncuların yüzde 75’i kaldıramaz bu işi. Bu kadar cezalar, bir hafta içinde şoför arkadaşlarımıza tebliğ olursa ve eğer işlediyse çözümünü bulur. Bu şekilde bir sene sonra bu cezanın gelmesi yasal değil, uygun değil, insanlığa da yakışmaz. Her tarafta sorun olduğu gibi, bu da başlı başına bir sorun haline geldi. Günde bir kere geçiyor, üç kere geçti diye tebligat geçiyor. Üç kere bir kamyonun oradan geçmesi mümkün değil. Karşımızda bu konuda muhatap bulamıyoruz. Hukuk devletinde bunların olması bizleri üzüyor” şeklinde konuştu.

Kaynak : www.mavikocaeli.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.