Körfez-Kartepe metro projesi çok gecikecek!Belediye 2009’da söz verip 2017’de yapabildiği İzmit tramvayında olduğu gibi Körfez-Kartepe metrosunda da gecikecek. Proje komisyondan iade edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından duyurulan Körfez-Kartepe arası metro projesinin görüşmeleri komisyonda başladı.

İmar komisyonu üyeleri yaptıkları toplantıda belediyenin imar dairesinden komisyona gönderilen projeyi inceledi.

Proje güzergahının yanlış olduğunu belirleyen komisyon, projeyi güzergahın yeniden belirlenmesi için dairesine iade etti.

Konuyla ilgili bir duyuru yapan CHP’li meclis üyesi Orhan Tanış, “Demir yoluna paralel, deniz seviyesinin altında giden bir metro hattı vardı. Ayrıca Sekapark’taki sit alanının da içinden geçecekti. Biz çekincelerimizi ilettik. Komisyonda oy birliği ile karar aldık ve projeyi dairesine geri gönderdik” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi şimdi yeniden Ankara ile temas kuracak ve yeni bir güzergah belirleyecek. Belediyenin belirleyeceği yeni güzergah yine komisyonda incelenecek.

Yeni güzergahın belirlenmesi bile aylar sürebilir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin metro projesi de bu gidişle İzmit tramvayına benzeyecek.

Hatırlanacağı üzere başkan 2009 yılında tramvay sözü vermiş, aradan 8 yıl geçtikten sonra Kocaelililer tramvaya ‘merhaba’ diyebilmişti.

Kaynak : www.kocaelibarisgazetesi.comİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.