Samsun Metrobüs Taşıt Lobisi Tedirgin Ediyor.!Samsun’ da Canik-Atakum arasını bağlayacak tünel ana yol önerisinin Ulaşım ana planı yapılmadan seslendirilmesi ve belediyece hesapsız kitapsız olarak 70 adet ithal uzun otobüs alımı, acaba tramvay hatları da, metrobüs hatlarına mı dönüşecek sorusunu gündeme getirdi.

CHP projeye karşı.Samsun belediye başkanının, inadım inat diyerek 4 sene önceki eski metrobüs sevdasının depreştiğini söyleyen Samsunlular , yerel basın ve STK-lar ise; ” Uluslararasi taşıt karteli ve temsilcileri Samsun’da ulaşımı belirleyemez.”diyerek Belediye Başkanına tepkilerini dile getirdiler.

Samsun Akasyam sitesinde cikan bir röpartajda ise şöförler odası aşağidaki tepkilerde bulunmustu.:

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yedi yılda aldığı yedi karararın 6 ‘sı yanlış.

Şöförler derneği başkan Bircan, “Biz Samsun’un öz çocuğuyuz. Samsun’da yapılan yatırımların hepsini destekliyoruz. Raylı Sistem yapılmaya başlandığı günden buyana hiçbir şekilde Raylı Sisteme karşı durmadık. Samsun’da yapılan her iyi iş bizim hoşumuza gidiyor. Biz kötü niyetlere karşıyız. Ne raylı sistemin yolcusunu taşıyor nede korsan taşımacılık yapıyoruz. Bizimle yolculuk etmek isteyen yolcularımızı taşıyoruz. 7 yıldan bugüne kadar yaklaşık 7 tane karar alındı. Bu kararların 6 tanesinin yanlış alındığına dair mahkeme kararları var. Fakülteye yapılacak Raylı Sistemin ne kadar faydalı olacağını nelerle karşılaşacağımızı biliyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’İN NİYETİ “ARTNİYET”

Samsun’da taşımacılık sektörüne çok büyük haksızlıkların olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Bircan, “Bunun en başında da 2000’li yıllarda özel halk otobüslerine oldu. Otobüsler özelleştirildikten sonra yaklaşık 6 yıl önce 41 otobüs aldı. Buna ilaveten 70 otobüs daha alarak özel halk otobüslerine büyük darbe vuruldu. Bu uygulamaya baktığımızda Samsun Büyükşehir Belediyesinde iyi niyet olmadığını ve taşımacılık sektörüne karşı yapılan art niyetli uygulamalar görmekteyiz. Binlerce kişi bu sektörden ekmek yiyor. Büyükşehir Belediyesi maalesef evine ekmek götürmek isteyenlerin işine engel oluyor” diye belirtti.

Şöförler derneği başkan Bircan,

“Biz Samsun’un öz çocuğuyuz. Samsun’da yapılan yatırımların hepsini destekliyoruz. Raylı Sistem yapılmaya başlandığı günden buyana hiçbir şekilde Raylı Sisteme karşı durmadık. Samsun’da yapılan heriyi iş bizim hoşumuza gidiyor. Biz kötü niyetlere karşıyız. Ne raylı sistemin yolcusunu taşıyor nede korsan taşımacılık yapıyoruz. Bizimle yolculuk etmek isteyen yolcularımızı taşıyoruz. 7 yıldan bugünekadar yaklaşık 7 tane karar alındı. Bu kararların 6tanesinin yanlış alındığına dair mahkeme kararlarıvar. Fakülteye yapılacak Raylı Sistemin ne kadar faydalıolacağını nelerle karşılaşacağımızı biliyoruz” dedi

BÜYÜKŞEHİR’İN NİYETİ “ARTNİYET” Samsun’da taşımacılık sektörüne çok büyük haksızlıkların olduğunu ifade eden Başka Mustafa Bircan, “Bunun en başında da 2000’li yıllarda özel halk otobüslerine oldu. Otobüslerözelleştirildikten sonra yaklaşık 6 yıl önce 41otobüs aldı. Buna ilaveten 70 otobüs daha alarak özel halk otobüslerine büyük darbe vuruldu. Bu uygulamaya baktığımızda Samsun Büyükşehir Belediyesinde iyi niyet olmadığını ve taşımacılık sektörüne karşı yapılan art niyetli uygulamalar görmekteyiz. Binler kişi bu sektörden ekmek yiyor. Büyükşehir Belediyesimaalesef evine ekmek götürmek isteyenlerin işine engeloluyor” diye belirtti.

Kaynak : www.durusgazetesi.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.