Turgutlu’da tren kazası: 1 YaralıManisa’nın Turgutlu İlçesi’nde motorlu tren hemzemin geçitinden kontrolsüz geçiş yapan traktöre çarptı. Traktör sürücü Osman İ. hafif yaralarla kurtuldu.

Kaza, bugün saat 12.30’da Turgutlu Tren Garı’nın yanındaki hemzemin geçitte meydana geldi. İzmir’den Salihli yönüne gitmekte olan motorlu tren, hemzemin geçitten kontrolsüz geçiş yaptığı ileri sürülen Osman İ. (60) yönetimindeki 45 ZB 42… plakalı traktöre çarptı .

Çarpışmanın etkisiyle traktör ve arkasına bağlı bulunan römork yaklaşık 15 metre tren raylarında sürüklendi. Hafif yaralanan sürücü İ. kendi olanaklarıyla özel bir hastaneye gitti.

Sürücünün hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Olayı görenlerin haber vermesiyle üzerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Polis olay ile ilgili soruşturma başlattı. Yaklaşık 30 dakika tren bekletilirken, alkol muayanesi yapılan ve ifadesi alınan makinistin görevine devam etmesine izin verildi. Olay yeri görevliler tarafından temizlenirken, olay yerindeki traktör çalışır durumda yol kenarına çekildi. Çevre sakinleri olay yerine çok can kaybının olduğunu savlayarak çok acil alt geçit yapılmasını istedi.

Kaynak : www.turgutluyanki.comİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.