19 Alt ve Üst Geçit İçin Ödenek Talep Ettik

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 5. İşletme Müdürlüğü’ne vekâleten Mustafa Çalık atandı. Çalık , yaptığı açıklamada öncelikle verilen görevi layığı ile yapmaya çalışacağını belirterek çalışmalar hakkında, “İlimiz sınırları içerisinde 19 alt ve üst geçit yapımı için genel müdürlükten ödenek talep ettik.” dedi

TCDD 5 İşletme Müdürlüğü’ne vekâleten Mustafa Çalık atandı. Aslen Malatyalı olan Mustafa Çalık TCDD nin çeşitli kademelerinde 30 yıldır hizmet yaptı. 1985 yılında İnşaat dördüncü grup Müdürlüğünde inşaat mühendisi olarak göreve başlayan Çalık daha sonra vagon onarım fabrikası inşaatı döneminde kontrol mühendisliği ve şefliği yaptı. 1993 yılından sonra yol müdürlüğü, teknik büro şefliği ve yol müdürlüğü yardımcılığını vekâleten yürüten Çalık 2005 yılında 5. Bölge müdür yardımcısı olarak göreve atandı.

“BU GÖREVİ LAYIĞI İLE YAPMAYA ÇALIŞACAĞIM”

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Çalık görev süresi içerisinde yaptığı çalışmalara değinerek: “1985 yılından bugüne bu görevi layıkıyla yürüttüm bana Bölge Müdürlüğü tarafından vekâlet görevini de Genel Müdürlüğü tevdi etti bu görevi layığı ile yapmaya çalışacağım” dedi. Ayrıca Çalık 5. Bölge Müdürlüğü’nün 12 il sınırları ve 18 ilçe ile bağlantısı olduğunu söyleyerek, önce sınırları içerisinde Van Gölü üzerinde yer alan feribot yükleme boşaltma işlerinin de TCDD alakalı olduğunu ancak kurum olarak feribot işletmesinin limanlar dairesi uhdesinde olduğunu belirtti.

19 ALT VE ÜST GEÇİT İÇİN ÖDENEK TALEP EDİLDİ

Yapılması planlanan çalışmalara da değinen Çalık son olarak şunları ekledi: Malatyalı olmam hasebiyle bölgeyi çok iyi biliyorum. Bu nedenle de verilecek hizmet esnasında da bu bir avantaj sağlayacak. Bölgede yapımı devam eden 3 adet karayolu geçidi var bunları 2018’in Temmuz ayının sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Topsöğüt ve çevreyolu geçidimiz kısmen tamamlanmış durumda. Bunlar haricinde Babuktu Sanayi Kavşağı içerisinde yer alan geçidin çalışmasının Haziran ayı sonunda tamamlanması için ödenek talebinde bulunduk. Ayrıca ilimiz sınırları içerisinde 19 alt ve üst geçit yapımı için genel müdürlükten ödenek talebi istedik.”

Kaynak : www.malatyasonsoz.com.tr

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.