Erzincan-Trabzon Demiryolu İhale SürecindeKöseoğlu, demiryolu projesi 2018’in ilk çeyreğinde başlayabilir

Trabzon’da yapılması planlanan mega projelerle ilgili süreci anlatan Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu 2017 yılının tohum ekme yılı olduğunu 2018’in ise meyve toplama yılı olacağını söyledi. Köseoğlu, Trabzon’u doğu-batı aksına bağlayacak olan Erzincan-Trabzon demir yolu hattının bu yıl ihaleye çıkacağını kaydetti. Köseoğlu “Bakanlıktan aldığım bilgiye göre 2018’in ilk çeyreğinde ihaleye çıkış aşamasına geçilecek.” dedi.

Trabzon’da yapılan yatırımlar ile ilgili 2017’de tohumların ekildiğini belirten Köseoğlu, 2018’de filizlerin beklendiğini söyledi. Köseoğlu “Şehir Hastanesi konusunda bakanlığa talepte bulunduk. Ocak ayı içerisinde cevap bekleniyor. Fizibilite çalışması yüksek kurula gönderilmiş. Yüksek planlama kurulana yeniden projeyi sunacak, yüksek kurulun ardından ihale çalışmalarına başlanacak. Ocak ayından sonra başlamış olacak” dedi. Demiryolu projesine 2018 yılının ilk çeyreğinde başlanılacağını belirten Köseoğlu “Demiryolu Trabzon’un Doğu Batı aksına bir bağlantı yapan Erzincan-Trabzon hattıyla önemli bir projedir. Malların pazarlama anlarında önemli bir proje olacak. 2018’in ilk çeyreğinde ihalenin çıkım aşamasına geçileceği bakanlık tarafından verilen bilgidir” diye konuştu.

Seyir Terası ve Teleferik projeleri hakkında da konuşan Köseoğlu, 1 milyon 200 bini aşkın turistin Trabzon’u ziyaret ettiğini hatırlatarak hizmet sektöründe kalitenin arttırılması gerektiğinin özellikle altını çizdi. ‘Trabzon’a katkısı olacak her şeyin yanındayız’ diyen Köseoğlu, ‘Birlikte Trabzon için varız’ düşüncesiyle yola çıktıklarını kaydetti. İkinci üniversite hakkında da konuşan Köseoğlu, üniversitelerle Trabzon’un marka değerinin destekleneceğini söyledi. Yapılacak projeler hakkında ‘Kararlılığımız ve tavrımız nettir’ diyen Köseoğlu, ‘Hepimiz Trabzon için tek yürek anlayışıyla ile katkı vermeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak : www.gunebakis.com.tr

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.