Samsunun Güzeldere Mahallesinde Tren Yolu Çilesi

Samsun’un Güzeldere Mahallesi’nde yaşayan Cezayir Akgüner, evinin önünden geçen tren yolu nedeniyle zor günler geçiriyor. Pazarcılıkla uğraşan Akgüner, aracını dışarı çıkaramıyor, ürünlerini pazara indirmekte zorlanıyor


Samsun’un İlkadım İlçesi Güzeldere Mahallesi’nde ikamet eden 68 yaşındaki Cezayir Akgüner, evinin önünden geçen ve araç çıkışını kapatan demiryolu nedeniyle zor günler geçiriyor. Pazarcılık yaparak geçimini sağlayan Akgüner, evinin yanında bulunan seralarında ürettiklerini pazara indirmekte zorlanıyor.

YENİ ARACI ATIL DURUMDA

Bulunduğu yerde 15 yıldır ikamet eden Cezayir Akgüner, ürünlerini tren yolundan geçiriyor, kamyonetine yüklüyor. Bir süre önce aldığı ve aile fertlerinin ulaşımını sağlamak için kullandığı binek aracı ise evinin önünde atıl durumda bekliyor.

YOL İSTİYORUM

Eviyle işi arasına demiryolu giren Akgüner, “Dört çocuğum var. Şu anda ise eşim, bir oğlum bir kızımla yaşıyorum. Kızım üniversitede okuyor. Oğlum da annesiyle birlikte pazarda çalışıyor. Ben emekliyim. Tek maaş yetmiyor. Bu nedenle pazarcılık yapıyorum. Benim 5 tane seram var. Bunlarda ürettiklerimi araca yüklüyorum ve pazara götürüp satıyorum. Geçimimi bundan sağlıyorum. Fakat evimin önünden tren yolu geçti. Aracımı dışarı çıkaramaz oldum. Önceden yine takoz türü şeyler koyup geçiyordum şimdi iyice yükseldi, yaklaşık 20 santimetreden fazla oldu, artık hiç geçemiyorum. Hizmete açıldığında ise ne yapacağım bilmiyorum. Buradan çıkmak için başka bir çarem de yok. Devletimizden Allah razı olsun, hizmet getiriyorlar; fakat yaşadığım sıkıntının giderilmesini ve buradan geçebilmek için bir yol yapılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak : http://www.habergazetesi.com.trsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar