Tekirdağ Limanı Tekirdağlıların Olacak Mı?

Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ’ye ait Tekirdağ Limanı’nın özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi yarın yapılacak.

Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ’ye ait Tekirdağ Limanı’nın özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmeleri yarın (5 Ocak Cuma günü) saat 14.30’da ÖİB binasında gerçekleştirilecek.

Tekirdağ Limanı özelleştirmesi için 5 katılımcı firma başvuruda bulundu üç firma elenerek 2 firma kaldı. Yarın yapılacak olan ihale Tekirdağ Lojistik. Motorlu Taşıyıcılar. Kooperatifi. ve Ceynak Grubu arasında geçecek.

Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti’nin;”Tekirdağ Limanı Tekirdağlıların olmalıdır”.açıklaması ve ihalede son iki firma arasında olması Tekirdağ da bütün dikkatleri bu ihaleye üzerine topladıı

Tekirdağ Limanı Tekirdağlılar için büyük önem taşımakta.

Maddi imkansızlıkları bir türlü aşamayan 50. yılını kutlayan Tekirdağ’ın köklü kulübü Tekirdağspor kongresinde, Tekirdağlıların kulübe başkan adayı çıkaramaması ve başkanlığın İstanbul’da ikamet eden bir iş adamına devredilmesi, Tekirdağ halkının tüm değelerinin ellerinden gitmesi düşüncesi kamuoyu tarafından değerlendirilmekte ve bu gidiş hat üzüntü yaşatmakta.

İlk olarak 1997 yılında özelleştirilen Tekirdağ Limanı 2010 yılında açılan demiryolu hattıyla Türkiye’nin ender demiryolu bağlantılı limanlarından biri.

100 bin metrekarenin üzerinde bir alana kurulu liman, 2100 metre iskele uzunluğuna sahip ve limanda genel kargo, sıvı ve dökme yük kabul ediliyor. Avrupa’yı Asya’ya bağlayan demiryolu feribot yine bu limanı kullanıyor. Feribota bağlanan demiryolu, sınırlı olarak liman için de kullanılabiliyor

Kaynak : www.tekirdagnethaber.com

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.