Başbakan Erzincana Demiryolu Müjdesi Verecek MiBaşbakan Yıldırım’ın bugün Erzincan’da demiryolu ihalesini açıklaması bekleniyor

AK Parti Erzincan 6. Olağan il kongresi bugün yapılacak. AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci yaptığı açıklamada, kongrenin Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirileceğini belirtti. Başbakan Yıldırım’ın bugün Erzincan’da özellikle Erzincan- Trabzon Demiryolu ilgili müjde vermesi bekleniyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz ay Trabzon Demiryolu Platformu geçtiğimiz ay Erzincan Demiryolu Platformu’nun toplantısına katılmak üzere Erzincan’a gitmişti.

Başbakan Binali Yıldırım, bugün Erzincan’da partisinin 6. Olağan İl Kongresine katılacak. Burada çeşitli temaslarda bulunacak olan Başbakan Yıldırım’ın Erzincan Demiryolu Platformu ile bir görüşme yapması bekleniyor.

İl kongresinde özellikle Erzincan- Trabzon Demiryolu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunması beklenen Başbakan Yıldırım’ın öncelikle proje ihalesiyle ilgili tarihi de açıklaması bekleniyor.

Trabzon’da kurulan demiryolu Platformu’nu oluşturan Sivil Toplum Kuruluşları da Erzincan’dan gelecek açıklamalara kilitlendi.

Bilindiği gibi geçtiğimiz ay Trabzon Demiryolu Platformu geçtiğimiz ay Erzincan Demiryolu Platformu’nun toplantısına katılmak üzere Erzincan’a gitmişti.

Kaynak : www.gunebakis.com.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.