Konak Tramvayı Raylara İndi

İzmir büyükşehir Belediyesi’nin Konak Tramvayı çalışmaları kapsamında ray döşemelerini tamamladığı hat üzerinde deneme seferleri için vagonlar geldi. Sabahın erken saatlerinde Alsancak Limanı’nda tramvayı gören İzmirliler şaşkınlıklarını gizleyemedi.


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içinde ulaşımı rahatlatmak ve lastik tekerlekli araçları azaltmak amacıyla hayata geçirdiği tramvay çalışmaları sürüyor. İlk olarak tamamlanan ve hizmete alınan Karşıyaka Tramvayı’nda günde 30 binin üzerinde yolcu taşınıyor. Üçkuyular Metro İstasyonu’nun olduğu bölgeden başlayan ve Mustafa Kemal Sahil Bulvarı boyunca şehir merkezine gelen Konak Tramvayı ise kısa süre içinde çalışmalar bittiğinde Halkapınar Metrosu’na yolcu taşıyacak. Ulaşım sisteminin ana merkezi olan Halkapınar’daki aktarma merkeziyle bağlantılı hattın deneme seferleri için belediye tarih vermişti.

Büyükşehir Belediyesi’nin raylı sistemler daire başkanlığı koordinasyonunda fen işleri ve altyapı ekipleriyle birlikte tamamladığı yeni güzergaha trenler indirildi. Hat üzerinde yolcu taşıyacak olan vagonlar Alsancak Limanı’nın olduğu bölgede TCDD Tren İstasyonu’nun karşısındaki İZBAN çıkışına getirildi. Burada deneme seferleri başlayacak olan yeni güzergah için gece getirilen tren setleri İzmirlileri şaşırttı. Sabah saatlerinde havanın aydınlanmasıyla birlikte trenleri gören İzmirliler bol bol fotoğraf çekerken yol kenarındaki setler de ilgi gördü.

Kaynak : www.egedesonsoz.comİlk yorum yapan olun

Yorumlar