Hani Ağrı’ya Demiryolu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Harun karaca, Ağrı’da zaman zaman gündeme gelen tren yolu ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Ağrı Kalkınma Derneği Başkanı Ömer Yıldız’ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Sivil Toplum Örgütlerinden sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karaca’nın knedilerinin ilettiği sorunlara cevap verdiğini söyledi. Çalışmaların sürdüğü Tutak yolu ve demir yolları ile ilgili sorular sorduklarına değinen Yıldız “Sayın Başkan sorularımıza cevap verdi. Bir iyi bir kötü sonuç geldi. Umarım Ağrı’nın sorunları en kısa zamanda çözülür bizlerde bu konuların takipçisi olmayı sürdüreceğiz” dedi. Yıldız, Ak Parti Genel Başkanı Harun Karaca’nın verdiği şu sözlerle paylaştı “Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karaca bizlerin sorduğu sorulara şu yönde cevap vermiştir.

Demiryolları ülkemizde koridor yaklaşımı ile oluşturulmaktadır. koridorlar, ülke demiryolu ağının bütünlüğü, yük ve yolcu potansiyeli, uluslararası ağlarla bağlantıları ve topografyanın elverişliliği gibi konular göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. bu çerçevede yapılan çalışmalarda ağrı ilimizin durumu ileride değerlendirilecektir.

Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos (DAP) yatırım programı kapsamında Hamur-Tutak-Patnos arasında 2017 sonu itibari ile 64 km bölünmüş yol yapılmıştır. 11 km lik kısmı için çalışmalar devam etmektedir. Kasım 2018 de çalışmaların bitirilmesi hedeflenmektedir.

Kaynak : http://www.agrihaberajansi.com

RayHaber çerez kullanmaktadır