İzmit Plajyolu Mevkiindeki Demiryolu Üst Geçidine Asansör Takıldı

İzmit Cumhuriyet Mahallesi Plajyolu mevkiinde yayaların ulaşımı için demiryolu hattı üzerinden yapılan üst geçidin asansörü takıldı.

İzmit Cumhuriyet Mahallesi Plajyolu mevkiinde yayaların ulaşımı için demiryolu hattı üzerinden yeni üst geçit yapıldı. Ancak yayaların köprüye çıkabilmesi için tam 85 basamaklı merdiveni tırmanmaları gerekiyordu. O üst geçidin asansörleri de takıldı. Devlet Demir Yolları tarafından bakım onarımı bitmek üzere olan köprünün asansörlerinin önümüzdeki haftadan itibaren çalışması bekleniyor.

VATANDAŞLARIN SIKINTISI BİTECEK
Devlet Demir Yolları tarafından 2 yıl önce yapılan Cumhuriyet Mahallesi Plajyolu mevkii Köylü Pazarının arka tarafında bulunan üst geçit nihayet bu ayın sonunda hazır duruma gelecek. 1 yıldır bakımsız olan yaya üst geçidinden vatandaşlar çok şikayetçiydi. Çünkü dik olan merdivenlerinden çıkmak zor oluyordu.

AMAN ARIZA YAPMASIN
Devlet Demir Yolları köprüyü tekrardan bakıma aldı. Asansörler takıldı. 31 Mart günü Büyükşehir Belediyesine teslim edecek. Asansörlerin temizlenmesi ile birlikte önümüzdeki haftadan itibaren kullanılmaya başlanması bekleniyor. Bundan sonra artık, asansörlerin sürekli çalışır durumda tutulması görevi de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde olacak.

Kaynak : www.ozgurkocaeli.com.tr

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.