TCDD 191 Kadrolu Memur Alımı İlan Tarihi ve Başvuru Şartları

TCDD’ye 191 memur alımı için önceki gün Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğde kadro ihdası yapıldı. Kadro ihdasının yapılmasının ardından memur adayları ilanları beklemeye başladı. Peki ilanlar ne zaman yayımlanacak? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak?


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğüne memur alımı için kadro ihdas edildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğüne 4 Avukat ve 187 Sürveyan personeli alımı için kadro ihdası yapıldı. Kadro ihdasının yapılmasının ardından memur adayları, bu kadrolara personel alımının ne zaman olacağını, başvuru şartlarının ne olacağını araştırmaya başladı. TCDD’ye ihdas edilen 191 kadronun detaylarına haberimizde yer verdik.

AVUKAT ALIMI

TCDD’ye Avukat alımları açıktan yapılmaktadır. Hukuk Fakültesi mezunları arasından yapılacak alım için Genel Müdürlüğün önümüzdeki aylarda Devlet Personel Başkanlığı resmi sayfasından yayımlanması bekleniyor. İlanı eş zamanlı olarak takipçilerimiz ile paylaşacağız. İlan yayımlandığı anda haberdar olmak için Kpsscafe’yi takipte kalın.

SÜRVEYAN ALIMI

TCDD’ye ihdas edilen 187 kişilik sürveyan kadrosuna alımlar merkezi atama ile yapılacak. Geçtiğimiz yıl KPSS 2017/2 ile yapılan Sürveyan alımlarının bu yıl 2018/1 ile yapılması bekleniyor. Merkezi atama ile yapılacak alımda adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadığına ve KPSS puan üstünlüğüne bakılacak Merkezi atamada sözlü ya da başka herhandi bir mülakat yapılmamaktadır.

SÜRVEYAN BAŞVURU ŞARTLARI

Merkezi atama başvuru kıalvuzunu incelediğimizde geçtiğimiz yıl Sürveyan kadrosuna 1101 3206 7225 7257 7300 7327 nitelik kodları ile alımların olduğu görülmektedir.

1101 nitelik kodu şu anlama gelmektedir: Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3206 nitelik kodu: Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi veya Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.

7225 nitelik kodu: Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması

7257 nitelik kodu: Seyahate Ve Arazide Çalışmaya Elverişli Olmak

7300 nitelik kodu: Bu kadro/pozisyonda vardiya sistemi uygulanmaktadır.

ALIMLAR NE ZAMAN?

Sürveyan kadrosuna alım merkezi atama ile yapılacak. Merkezi atama takvimi ise şu şekilde;

2018 KPSS YERLEŞTİRME TAKVİMİ
DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanması ÖSYM Başkanlığınca tercihlerin alınması
KPSS 1. Yerleştirme 12 Mart – 11 Mayıs 2018 26 Haziran – 05 Temmuz 2018
KPSS 2. Yerleştirme 06 Ağustos – 05 Ekim 2018 11 – 20 Aralık 2018

Kaynak : www.kpsscafe.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar