Banliyö Hattı Kahramankazan’a Uzatılabilir52 bin nüfuslu sanayi şehri Kahramankazan’a her gün başkentin çeşitli ilçelerinden 40 bin kişi iş için geliyor. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Banliyö Kazan’a kadar uzatılabilir dedi.

Başkentin sanayi şehri Kahramankazan’ın nüfusu 52 bin… Ancak başkente yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki ilçeye 40 bin kişi her gün iş için gidiyor. Bu nüfusu ilçede tutabilmek için projeler ürettiklerini dile getiren Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, SABAH Ankara’ya yaptığı açıklamada vatandaşların konut talebine yetişmekte zorlandıklarını ifade etti. Başkan Ertürk, Kahramankazan’da konut üretiminin çok olduğunu ancak talebin daha çok olduğunu belirtti.

Başkan Lokman Ertürk, “Ulaşım noktasında Kazan’a hafif raylı sistem çok büyük bir ihtiyaç… Banliyö Kazan’a kadar uzatılabilir. Bu çok doğru ve isabetli bir karar olacağını düşünüyorum. Hatta İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının güzergâhının Kazan bölgesinden geçmesi Kocaeli’deki sanayi bölgesi ile de ortak paydada buluşulması için önemli. Çünkü buraları üretim hattı… Hem Kazan’ın hem de bu güzergahta bulunan sanayi şehirlerinin potansiyeli daha da artar. Bazı akademisyenler, “Bolu, İzmit ve Ankara’yı bu hat şaha kaldırır” diyor. Kesinlikle YHT’nin bir ayağı Kazan’dan geçmiş olursa aynı zamanda Kazan- Ankara arasındaki ulaşımda kolaylaşır. HAB ile birlikte Kazan’ın nüfusu 60-70 bin artar… Bunun için şartları oluşturmak lazım” dedi.

Haberin tamamını okumak için tıklayın

Kaynak : www.sabah.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.