Elazığ’da Tren Raylarına Ait Vida ve Demir Kelebekleri ÇaldılarElazığ’ın Sivrice ilçesinde 2017 yılının Eylül ayında çalınan tren raylarından bağlantı olarak kullanılan Tirfon diye tabir edilen 2,5 ton demir vida ve demir kelebekler Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde bir hurdacıda ele geçirildi.

TCDD yollarlı tarafından geçtiğimiz yıl çalındığı ihbarı bulunan malzemelerin, Kovancılar ilçesinde bulunan bir hurdacıda Tır’a yüklenirken, jandarmanın dikkati sayesinde ele geçirildi. 2,500 kg.’lık demir vida ve demir kelebekler’in Sivrice ilçesinde çalınanlarla aynı olduğu TCDD yetkilileriyle yapılan görüşmeler neticesinde teyit edilerek inceleme başlatıldı.

Gözaltına alınan Hurda dükkânı sahibi M.B’nin sorgusu neticesinde İ.G, F.K ve E.E isimli şahıslardan satın aldığı yönündeki ifadesi doğrultusunda Kovancılar ilçe jandarma komutanlığı ekipleri operasyon başlattı.

Operasyon neticesinde gözaltına alınan işyeri sahibi M.B. Suç Eşyasını Satın Alma veya Kabul Etmek suçundan, İ.G, F.K ve E.E ise hırsızlık suçlarından gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahısların sorgusu devam ederken, çalıntı olduğu tespit edilen 2,5 ton Demir vida ve Kelebek TCDD yetkililerine teslim edildi.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Kaynak : www.ajans23.com

Reklamlar