Kaman, İzmit ve Gebze’de Toplam 85 Projeden 51’i YapılmadıİYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, 2009 yılından bu yana Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin seçim çalışması kapsamında vaat edip yapmadığı projeleri anlatmaya devam ediyor. Kaman, “2009 yılında İzmit ve Gebze’de toplam 85 projeden 51’inin yapılmadı” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, haftalık olağan basın açıklamasında bu hafta da Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyelerinde söz verip de yapmadığı projelerini masaya yatırdı. İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “Büyükşehir Belediyesi, İzmit’te 9 yıldır vaat ettiği 52 projeden 27’sini Gebze’de ise vaat edilen 33 projeden 24’ünü yapmadı” diye konuştu.

‘5 YIL SONRA DEDİLER, 9 YIL GEÇTİ’
İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediyesi’nin vaatlerinde yapılan ve yapılmayanları açıklamıştık. Elimizdeki broşürde 29 Mart 2009’da açıklanan yerel seçim beyannamesi yer alıyor. Geçen hafta olduğu gibi bu haftada ilçe ilçe yapılan vaatler ve yapılmayan vaatleri değerlendireceğiz. 12 ilçeyi her hafta değerlendireceğiz. Buralarda bahsedilen vaatler 5 yıl sonra biteceği belirtilmesine rağmen aradan 9 yıl geçti. Bir muhalefet partisi olarak iktidar partisinin verdiği sözleri tutup tutmadığını takip ediyoruz” dedi.

‘İZMİT’TE 27, GEBZE’DE 24 PROJE YAPILMADI’
Kaman, “İzmit ilçesi için 52 proje vaat edilmiş fakat 9 yılda 25 bitirilebilmiş durumda yer almıştır. Monoray, raybüs, metrobüs, teleferik, kent meydanı gibi projeler yapılmadı. Özellikle Perşembe Pazarı alanına yapılacak olan kent meydanı için hiçbir adım atılmadı. Devam edersek matbaa müzesi, fotoğraf müzesi, dev akvaryum, Sekaray, kristal kongre merkezi, D-100’e alternatif duble yol, sanayinin önün katlı kavşak, kent meydanı kapalı otopark, Kandıra yolunda ki kavşağa ise yeni başlayabildiler. Kadın aile sağlığı merkezi, engelli parkı, İzmit kuş cenneti parkı, Bekirdere’de spor tesisleri ve Umuttepe spor kompleksi gibi projeler yapılmadı. Bu projeler vaatlerde 5 yıl içinde yapılacak diye yer aldı. Fakat 9 yıl geçmesine rağmen yapılmadı. Söz verdikleri 27 projeyi yapmadılar” dedi.

‘GEBZE’DE 24 PROJE HALA YOK’
Gebze’de de 9 yılda hayata geçirilmeyen projeleri açıklayan Kaman, “Gebze’de 33 proje vaat edilmiş. 5 yılda tamamlanacak denmiş bu projeler ve aradan 9 yıl geçmesine rağmen 9 proje tamamlanmış ve baktığımız 24 projenin tamamlanmadığını görüyoruz. Metrobüs ile Marmaray’ın entegrasyonu, Gebze ile Maşukiye arasına yapılması vaat edilen raybüs, Gebze-Eskihisar arası teleferik, Yenimahalle köprülü kavşağı bitti ama hala açılamadı. Gebze OSB’de yeni duble yol yapılacak denildi buda yapılmadı. Pelitli köyüne duble yol, Gebze, Topçular ve Darıca arası demiryolu, Gebze’de sosyal konutlar, Gebze arıtma tesisi, atık su kollektörü, kadın aile sağlığı merkezi, engelli parkı, Gebze amatör spor kulüpleri merkezi gibi projeler için hiçbir adım atılmadı” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.ozgurkocaeli.com.tr

Reklamlar