Raylı Sistemler Mühendis Adayları, Raylı Sistemler Derneği ve METRORAY İş Birliği İle Gelişmeye Devam Ediyor

Türkiye’nin raylı sistemler sektörünün gelişimi ve nitelikli uzman yetiştirilmesi amacıyla faaliyet gösteren Raylı Sistemler Derneği, Türkiye’de sadece Karabük Üniversitesi’nde bulunan Raylı Sistemler Mühendisliği’nde ki mühendis adayları ve bu bölümden mezun mühendislerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla mesleki eğitimler düzenliyor. Raylı sistemlere yönelik bir çok konuda hazırlanan eğitim modülleri ve raylı sistemler sektörünün önde gelen kurum, kuruluş ve firma uzmanlarının desteğiyle önemli mühendislik bilgileri aktarılıyor.


Raylı Sistemler Derneği’nin düzenlemiş olduğu “Raylı Sistemlerde Elektrifikasyon Eğitim Modülünün ilk bölümü, METRORAY firmasından Elektromekanik İşler Şefi Süleyman Akparlak’ın katılımları ile gerçekleşti. 21-22 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşen ve 10 saat süren 2 günlük eğitimde: Elektrifikasyon Sistemleri, Elektrifikasyon Tesisleri, Trafo Merkezleri, Katener Sistemleri, Katener Direk Dikimi ve Hat Beslenme Planı konuları işlendi.

Raylı Sistemler Derneği yetkilileri ve eğitim katılımcıları etkinliğe destekleri için Süleyman Akparlak’a ve Metroray firmasına teşekkürlerini iletti. Bu tür çalışmaların devam etmesi için talepte bulunacaklarını belirtti.

Eğitim, Sayın Süleyman Akparlak’a, yönetim kurulunun tarafından, destek ve katkılarından ötürü Raylı Sistemler Derneği adına teşekkür plaketi takdimiyle sonlandı.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar