Trabzon Hafif Raylı Sistem Projesi TamamlandıSabah 09.30’da basın mensuplarını eski belediye binasında ağırlayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, restore edilen belediye binasını gezdirdi.

Restorasyon çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Gümrükçüoğlu şunları söyledi: “Bu bina tarihindeki aslında uygun olarak büyük gayretle restorasyona tabi tutuldu. Başladığımızda 4500 metrekarelik bir meydan parkına sıkışmıştı ve masa sandalyeden geçilmiyordu. Kültür aksı gerçekleştirildi. Trafik doğu batı yönünde seyrederken tanjant köprü altından yönlendirildi. Buranın 24 saat yaşayan bir alan olmasını sağladık.”

Trabzon’un yıllardır beklediği hafif raylı sistem projesi hakkında bilgi veren Gümrükçüoğlu, “3 milyon civarında masrafla raylı sistemin projesini tamamladık. 1. Uygulama projesi de hazır. Projeyi ikinci ve en sağlam yol olan Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Genel Müdürlüğü’ne devretme hazırlığındayız. Erzincan’da, Erzurum’da olduğu gibi yatırımlarına almalarını takip edeceğiz.. Hafif raylı sistemi şehkre kazandırma yolunda adımlar devam edecektir.” diye konuştu.

Kaynak : www.haber61.net

Reklamlar