Kocaeli’de Sağanak Yağış Tramvay Seferlerini DurdurduKocaeli’de gece saatlerinden itibaren başlayan adeta hayatı felç eden sağanak yağış tramvay seferlerinin durmasına neden oldu. Öğle saatlerine doğru tramvay seferleri normale döndü.

Dün gece yağan şiddetli yağmur kenti felç etti. Şiddetli ve gök gürültülü sağanak yağış İzmit’ti vurdu. Mahalleleri su basarken, bazı ilçelerde toprak kayması da yaşandı.

Şiddetli yağış tramvayı seferlerini de vurdu. Tramvay seferleri aşırı yağıştan dolayı yapılamadı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri vatandaşı mağdur etmemek için tramvay hattı üzerinden otobüs seferi koydu.

OTOBÜSLER DOLDU TAŞTI
Vatandaşlar otobüsle, tramvay güzergahlarından taşındı. Ancak otobüsler küçük gelince vatandaşların kimi ayakta kaldı. Otobüsler tıklım tıklım doldu. Ekipler tramvay arızasını gidermek için yoğun çalışma içine girdi.

ULAŞIMPARK’TAN AÇIKLAMA
Ulaşımpark’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada “‪Şiddetli yağış sebebi ile Akçaray seferlerimiz yapılamamaktadır. En kısa zamanda problem giderilerek seferlerimiz devam edecektir.‬” denildi.

SORUN GİDERİLDi
Belediye ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonrası tramvay seferleri yeniden yapılmaya başlandı.

Kaynak : www.ozgurkocaeli.com.tr

Reklamlar