Meral Akşener’den, Karadenizlilere Hızlı Tren Sözü

Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener 16 Mayıs’ta güzergah projesi ihaleye çıkacak demir yolunun bölgeye gelmesine tam destek verdi. Bölge halkına seslenen Akşener “Hemşehrilerimiz üzülmesin. Sadece 43 gün kaldı. Demir yolu hattını biz yapacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, demir yolu projeleri hakkında açıklama yaptı. Türkiye’nin ulaşım alanında en yüksek teknolojiyi kullanabilecek gücü olduğunu ancak iktidarın özellikle Karadeniz’i ihmal ettiğini vurgulayan Akşener, “Samsun-Sarp ve Torul-Tirebolu demir yolu güzergâhları senelerdir yılan hikâyesine döndü. ‘Proje hazır, yaptık, yapacağız.’ diyerek her seçim dönemi halkı kandırıyorlar. Trabzon, Samsun, Giresun, Gümüşhane ve Ordulu hemşehrilerimiz üzülmesin. Sadece 43 gün kaldı. Demir yolu hattını biz yapacağız.” dedi.

GİRESUN VE ORDU’NUN GÜNAHI NE?

İktidarın son iki seçimdir Erzincan-Gümüşhane-Torul-Tirebolu-Görele-Eynesil-Beşikdüzü-Vakfıkebir-Akçaabat ve Çarşıbaşı’ndan Trabzon’a ulaşacak demir yolu hattı projesinin müjdesini verdiğini, “Tren geliyor!” diye seçim kampanyası yaparak Karadenizlileri heyecanlandırdığını hatırlatan Akşener, “Vatandaşa oy verin tren gelsin diyen de bu güzergâhtan vazgeçtik diyen de Başbakan Binali Yıldırım’dır. Yeni vaatleri Erzincan’dan başlayıp Gümüşhane üzerinden Trabzon’a gidecek tren hattı. Bu sözlerini yapmaları zaten muallak bir de senelerdir tren bekleyen Ordu ve Giresun’u hiçe saymışlar. Hattâ projeyi Yatırım Programı’na bile almamışlar. Demir yolu ulaşımı aynı zamanda yatırım ve ticaret demektir. Karadeniz’de demir yoluyla ilgili platform kuran hemşehrilerime selam gönderiyorum. Beklediğiniz yatırım İYİ Parti iktidarıyla gelecektir.” şeklinde konuştu.

Kaynak : www.gunebakis.com.tr

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar