Yük Vagonu İmalatında Son Teknolojiye Sahip Makina Markaları Seçiliyor

Yük vagonu ve parçalarının imalatında, dünya demir yolu sektörüne yönelik üretim gerçekleştiren Solentek, robot kullanarak kaynak proseslerini çok daha düzgün ve kaliteli yapmayı planlıyor. Firma Genel Müdürü Muammer Abalı yapacakları robot yatırımıyla alakalı olarak “Robot kullanımıyla beraber önümüzdeki süreçte maliyet kendini tolere edecektir” dedi.

Solentek, Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde 9 bin 200 metrekare üretim alanında çağın gerektirdiği teknolojik alt yapısı ile raylı sistemler ve çelik işleme alanlarında faaliyet gösteriyor. Firma, ülkemizde en çok eksikliği görülen raylı sistemler için Ar-Ge çalışmalarına özel olarak önem gösteriyor. Deneyimli ve dinamik teknik kadrosu ile Solentek; ürün tasarım ve teslimatı, satış sonrası servis süreçlerinde toplam kalite yönetimi uygulayarak, müşteri memnuniyeti ve kaliteden ödün vermeden, hizmetlerinde en yüksek verimi elde etmeyi ve sürekli gelişmeyi hedefliyor. Solentek “ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi”, “EN 15085-2 CL1 Demiryolu Komponentlerinin Kaynak Edilmesi”, “EN 3834-2:2005 Metalik Malzemelerin Ergitme Kaynağı için Kapsamlı Kalite Şartları”, “EN 1090-1:2009 Çelik Yapı Uygulamaları”, “ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi” ve “OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi” kalite belgelerine sahip. Firma Genel Müdürü Muammer Abalı, önümüzdeki dönem yapacakları robot yatırımlarına yönelik bilgiler verdi.

Kaynak : www.haberortak.com

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.