Alanyasporlu Taraftarların Sosyal Medyadan Teleferik TepkisiAytemiz Alanyasporlu taraftarlar, ‘Teleferik’ten Alanyaspor’a 1 TL’ sözünün hala yerine getirilmemesine sosyal medyadan tepki gösterdi.

Aytemiz Alanyaspor’a geçtiğimiz yıl verilen ‘teleferikten 1 TL sözü’, projenin hayata geçirrilmesine rağmen 9 aydır yerine getirilmedi. Alanya Belediyesi tarafından yap işlet devret modeliyle faaliyete geçen teleferikten her bilet için Alanyaspor’a 1 TL ayrılacağının sözü Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından verilmişti. Konuyla ilgili şu ana kadar Alanyaspor Kulübü ve teleferik işletmesinden herhangi bir açıklama yapılmadı ancak taraftarrların sosyal medyadan gösterdiği tepki üzerine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’den açıklama geldi.

KİMSEDEN SES ÇIKMIYOR
Taraftar grupları, sosyal medya üzerinden ortak bir açıklama yayınladı. İşte taraftarın açıklaması: “Ey Teleferik A.Ş. yönetimi, Alanya Kalesi’ne kurduğun teleferik para basıyor ama yaklaşık 1 senedir Alanyaspor’a vereceğin kişi başı 1 TL’yi ödemedin. Bu memleketin en büyük tanıtım yüzü ve gururu Alanyaspor’a 1 TL vermek zoruna gidiyorsa, bu teleferiği burada isletmene de gerek yok. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’de kamuoyu önünde zor
durumda kaldı.

Alanyaspor taraftarlarına buradan sesleniyoruz. Alanyaspor’un 1 TL’si Alanya dışından bir firma tarafindan verilmiyor. Kimseden ses çıkmıyor. Nerede kaldı bizim Alanyasporluluğumuz?”

‘MÜTABAKATA VARAMADIK’
Teleferik eleştirilerine yanıt veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Teleferikten Alanyaspor’a ayrılacak pay ile ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. Hukuki sürecin alt yapısını hazırlıyoruz. Henüz bir mutabakata varamadık” dedi.

Kaynak : www.haberalanya.com.tr

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.