Ankara Büyükşehirden Metro ve Ankaray’da Vatandaşlara İftariyelik İkramıAnkara Büyükşehir Belediyesi, bir yandan Başkent’in 9 ayrı noktasında kurduğu iftar çadırlarında Başkentlilere iftar sofrasını açarken bir yandan da Metro ve Ankaray’da 54 istasyonda iftar saatine dakikalar kala ikram ettiği iftarlıklarla yolcuların vaktinde orucunu açmasını sağlıyor.

Birlik, beraberlik, paylaşma ve hoşgörü duygularının en üst seviyede yaşandığı mübarek Ramazan ayı boyunca, iftar saatinde evine yetişemeyen vatandaşların orucunu açması için ikramda bulunan Büyükşehir Belediyesi’nin bu uygulaması vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Metro ve Ankaray güzergahındaki tüm istasyonlarda içinde su, poğaça ve ıslak mendilden oluşan iftariyelikleri ikram eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, iftar sofrasında orucunu açamayan Başkentlilerin en azından vaktinde oruçlarını açmalarına da vesile oluyor.

GÜNLÜK ORTALAMA 54 BİN İFTARİYELİK İKRAMI

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Şeker, Ramazan ayı süresince Metro ve Ankaray’da bulunan toplam 54 istasyonda günlük ortalama 54 bin iftariyelik ikramında bulunacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin 9 ayrı noktada kurduğu iftar çadırlarında her gün 12 bin Ankaralının orucunu açtığını belirten Şeker, “Büyükşehir Belediyemiz 365 gün boyunca gıda ve ekmek dahil çeşitli yardımları yapmayı sürdürüyor. Ayrıca bu yıl ilk defa Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın isteği üzerine alınan Meclis kararıyla, Metro ve Ankaray’da da seyahat eden tüm yolcularımıza iftarlarını açmaları için 19.00-20.00 saatleri arasında iftarlık paketlerimizi dağıtmaya başladık” dedi.

BAŞKAN TUNA’YA TEŞEKKÜR

Kızılay Metro ortak istasyonunda iftara dakikalar kala Büyükşehir Belediyesi’nin iftariyeliklerini alan vatandaşlar önce şaşkınlıklarını sonra da memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdiler:

“Çok güzel bir hizmet ve çok önemli bir detay… Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya da teşekkür ederiz. Keşke hepimiz bu kadar ince düşünebilsek. Metro’dan indikten sonra koşar adımlarla iftara yetişmeye çalışırken ilk kez böyle bir ikramla karşılaştım. İftara yetişemeyenler için, orucunu yolda açmak zorunda kalanlar için çok iyi düşünülmüş. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

 

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.