Demir Yolu Rulmanı Piyasasında Güçlü Büyüme

Son dönemdeki başarıları ile göze çarpan NTN-SNR, öncelikle demi ryolu uygulamalarındaki engin tecrübesi ve ikinci olarak da tüm büyük üreticiler ve operatörler tarafından onaylanmış rekabetçi Ar-Ge çalışmaları ve optimum güvenilirlik sayesinde, geleceğin trenleri için önemli bir isim olarak kendini kanıtladı.

Mini büyük demir yolu programlarının oluşumunda yer alarak devam ettiriyor: Türkiye ve Suudi Arabistan’daki yeni yüksek hızlı trenler Almanya, İspanya ve Fransa’daki yeni bölgesel trenlerin yanı sıra şehir içi raylı sistemler: Moskova, Londra ve Toronto’daki metro ve tramvaylar buna örnek olarak gösterilebilir. Siemens, Bombardier, Alstom ve Talgo gibi büyük üreticilerin ve aynı zamanda en önemli Avrupalı operatörlerin çeşitli gereksinimlerini karşılayabilme yeteneği ve bu sayede gelecekteki programlara yönelik optimize edilmiş çözümlerin geliştirilmesinde onlara destek olması, NTN-SNR’ı demir yolu rulmanlarında önemli bir isim haline getirmektedir. NTN-SNR, içten veya dıştan montaj için her türlü rulman, aks rulmanı, şanzıman rulmanı ve cer motoru rulmanları sunmaktadır.

ZORLUKLARI YENMEK İÇİN VERİMLİ BİR AR-GE VE ONAYLANMIŞ SÜREÇLER

NTN-SNR, verimli rulmanlar geliştirmek için grubun Japonya’da ve Annecy’de (Haute-Savoie, Fransa) bulunan iki araştırma ve geliştirme merkezi arasında oluşan sinerjinin avantajlarından yararlanır. Yüksek hız rulmanlarında elde edilen deneyim ile malzeme, keçeler, yüzey işlemleri ve kafesler üzerinde yapılan araştırmalar, özellikle ciddi sızdırmazlık problemlerinin çözülmesini gerektiren Suudi Arabistan pazarı için tasarlanan ürünlerde en zorlu ihtiyaçlara dahi cevap vermeyi mümkün kılmaktadır. NTN-SNR’ın Ar-Ge departmanı ayrıca aks rulmanı teşhis sistemlerinin yanı sıra demir yolu pazarına uyarlanmış hız ve sıcaklık sensörleri de geliştirmektedir.

KALİTE, HİZMET VE DESTEK TALEBİ

NTN-SNR’ın deneyimi, özellikle Shinkansen ve TGV ile yüksek hızlarda en yüksek güvenilirlik ve güvenlik gereksinimlerini karşılama başarısını göstermiştir. NTN-SNR ayrıca IRIS sertifikasına sahiptir. NTN-SNR, geliştirme stratejisinin merkezine onaylı süreçlerinden ayrı olarak, müşteri hizmetleri, destek ve yakınlık kavramlarını da koymuştur. Bu durum, bakım teknisyenlerini destekleyen ve eğiten, aynı zamanda rulmanların teşhis ve montaj-demontajı konusundaki becerilerini sunan Experts&Tools departmanında kendini göstermektedir.

NTN-SNR ayrıca bir iş ortağı ile birlikte, tren geçtiğinde ray üzerinde yağlama sağlayan yenilikçi bir tekerlek-ray temas yağlama sistemi sunmaktadır.

TÜM DEMİR YOLU RULMANLARI İÇİN ULTRA MODERN BİR ÜRETİM MERKEZİ

NTN-SNR, Seynod’da (Haute-Savoie, Fransa) büyük bölümü demir yolu rulmanlarına tahsis edilmiş ultra modern bir üretim merkezine sahiptir. Annecy’deki merkezi ve İtalya’daki ICSA ile NTN-SNR, bu pazarın geliştirilmesine yönelik taahhüdünü yerine getirme kapasitesine sahiptir.

TÜM DEMİR YOLU RULMANLARINDA NTN-SNR

Aks Rulmanları: NTN-SNR, aks rulmanları için sahip olduğu engin deneyime dayanarak bir kartuş rulman serisi-tbu (konik rulman üniteleri) ve yüksek performanslı silindirik veya oynak makaralı rulmanlar geliştirmiştir. Tüm aks rulmanları Avrupa demir yolu standartlarına uygundur ve en iyi güvenilirlik ve güvenlik teminatını sağlar. Bunlar çeşitli uygulamalarda standarttır.

Şanzıman Rulmanları: Şanzıman rulmanları ile ilgili olarak NTN-SNR, komple konik makaralı rulman, silindirik makaralı rulman veya 4 nokta eğik bilyalı rulman serileri sunmakta ve örneğin ETR1000 (İtalya), REGIOLIS veya TGV (Fransa) için özel olarak üretim yapmaktadır.

Cer Motoru Rulmanları: Cer motoru rulmanları, elektriksel yalıtım problemine çözüm sunmalıdır. NTN-SNR, cer motorları için özel olarak üretilen, en iyi elektrik yalıtımını sağlayan seramik veya polimer kaplamaları ile güvenilirlik ve uzun ömürlülüğü garanti eden Mégaohm ™ serisini önermektedir.

ÖZEL ÜRETİM MERKEZİ

Ultra-Modern Üretim: NTN-SNR, demir yolu rulmanlarına özel, benzersiz bir üretim merkezi kurmak için yatırım yaptı. Seynod’da (Haute-Savoie, Fransa) bulunan 1500 m2’lik bu birim, NTN-SNR’ın bu pazardaki büyüme beklentilerini karşılamak üzere 2011 yılının sonunda hizmete girdi. Söz konusu üretim merkezi en iyi üretim araçları, tahribatsız test ve otomatik montaj ekipmanları ile donatılmış olup, en iyi ekonomik performansla üretim yapmak üzere tasarlanmıştır. Tüm süreç IRIS sertifikalıdır.

Sertifikalı Test Tezgahları: NTN-SNR, diğerlerinin yanı sıra COFRAC tarafından da sertifikalandırılmış, üretilen rulmanların test edilmesini ve onaylanmasını sağlayan test tezgahlarına sahiptir. Örneğin EN 12082 Avrupa ray standartlarına (yük ve hız altında performans testi) veya UIC 515-5’e (sızıntı testi) göre gerekli tüm testleri yapabilirler. Bu tezgahlar, Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilen ürünlerin bileşenlerini ve performansını doğrulamaya olanak sağlar.

NTN-SNR, RULMAN UZMANI

NTN-SNR Roulements, dünyanın üçüncü büyük rulman üreticisi olan NTN Corporation grubuna aittir ve NTN’nin Avrupa, Güney Amerika, Afrika ve Orta Doğu’daki tüm faaliyetlerini yönetir ve geliştirir. Otomotiv, sanayi ve havacılık sektörlerine yönelik rulmanların tasarımcısı, geliştiricisi ve üreticisi sıfatıyla büyük bir güç olan NTN-SNR Roulements, Experts&Tools departmanında bakım hizmetleri ve çözümleri de geliştirerek çok geniş kapsamlı bir ürün yelpazesi sunmaktadır. NTN-SNR Roulements, Avrupa ve Brezilya’da bulunan dokuz üretim sahasında ve dünyaya yayılmış 23 satış ofisinde 4 bin 113 kişi istihdam etmektedir.

Kaynak : www.haberortak.com

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

1 Comment

  1. NTN rulmanları ab ülkelerinde yht lerde kullanılmıyor..skf timken fag koni gibi bazı markalar tercih ediliyor..ntn nin neden reklami yapılıyor anlaşılmadı.demiryolu özel rulman kullanır.şartnamede yazılmayanlar alınamaz.önemli olan ülke içinde demiryolu rulmanı imal ettirmek

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.